Podzimní šípkové dekorace, které zkrášlí vaši domácnost či zahradu, zvládnete vyrobit svépomocí

Jak a čím dekorovat na podzim interiér, aby to dlouho vydrželo a vypadalo podzimně? Podzim nabízí toho spousty. Stačí se vydat na procházku, někomu stačí vyjít na zahrádku a během 15 minut může mít spousty materiálu k tvoření. Co tak zkusit šípky?

Šípky je dobré sbírat pevné, vyzrálé a nesmí přemrznout, pokud chcete, aby dlouho vydržely. Jsou ideální podzimní okrasou. Hezky vypadají venku a hezky budou vypadat i u vás doma.

Můžete je nechat na větvičce, ale i odstřihnout a použít je jako korálky. Aby šípky vydržely, je potřeba je ošetřit. Ideální je bezbarvý lak ve spreji, abyste nemuseli lakovat každou jednotlivou kuličku. Díky tomu vám šípky vydrží jako interiérová ozdoba i celou zimu.

Šípkový věnec

Použít můžete buď samostatné šípky nebo i celou větvičku/větvičky. Přidat lze samozřejmě i další dary podzimu, různé větvičky, šišky, kůru, mech, ale i jablíčka či jiné podzimní plody. Také nemusíte tvořit pouze věnec ve tvaru kruhu, zkuste klidně srdíčko.

Šípky na tácku

Nádherně bude vypadat i váš stůl nebo polička s naaranžovaným táckem. Na tácek stačí položit šípky, šišky, svíčky, kaštany, mech a máte úžasnou dekoraci, která navodí tu pravou podzimní atmosféru.

Šup s nimi do vázy

Vyrobte si krásnou podzimní kytku. Stačí buď dostatečné množství větviček s šípky nebo přidejte i další podzimní dary přírody. Přineste si z procházky různé větvičky, pak už stačí jen hezky naaranžovat do nějaké vázičky. I tu si můžete sami vyrobit. 

Ozdoba na skleničky

Vyberte nějakou skleničku a omotejte ji jutovým nebo jiným provázkem, připevněte drobnou větvičku s šípky a lístečky. Dovnitř můžete vložte i svíčku. Během 5 minut vykouzlíte dojemnou podzimní ozdobu. Použít lze i při romantické večeři.

Úvodní Fotografie: Friedrich Strauss