Vyrobte si krásné a originální dekorace do své domácnosti. Postačí vám šišky, tavná pistole a pár drobností podle vašeho vkusu

Fotografie: Unsplash

Šišky najdeme všude v přírodě a obvykle není problém narazit na ně i v blízkosti vašeho domu. Pravděpodobně ale nevíte, jak je kreativně využít v domácnosti.

Dříve se šišky používaly jako snadno dostupný otop. Používaly se téměř v každé domácnosti, kde se topilo kamny. I v dnešní době jsou lidé, kteří si tento způsob ohřevu zachovali, většina lidí však již využívá modernější způsoby, a tak se šišky pouze bezúčelně povalují v blízkosti stromů. Připravili jsme si pro vás nápady, jak můžete šišky využít, a tak se zabavit, a ještě vám vzniknou originální dekorace. Shromáždili jsme pro vás ty nejlepší tipy na to, k čemu všemu se dají šišky použít. Až je uvidíte, začnete tento malý zázrak sbírat také!

Neuvěřitelné, co ze šišek dokážete

Přichází sezóna, kdy jsou dny stále kratší, sluníčko nás obohacuje svými paprsky čím dál méně, a tak nastává to pravé období pro domácí kreativní tvoření. Brzy se stmívá a nadcházející zima k takovým aktivitám přímo vybízí. Podívejte se, jakým způsobem můžete využít šišky a vytvořit si krásné a originální dekorace do své domácnosti. Postačí vám šišky, tavná pistole a pár drobností podle vašeho vkusu.

Dekorace ze šišek

Šišky jsou přírodní a levná surovina, kterou si snadno pořídíte na procházce na čerstvém vzduchu. Můžete použít šišky z různých stromů, například smrkové, borovicové či modřínové. Záleží pak už čistě na vašem vkusu, jestli se vám více líbí přírodní vzhled, nebo na šišky použijete třeba oblíbenou barvu.

V každém případě budou vždy vypadat úžasně. Jestli vám chybí fantazie, podívejte se na naše tipy níže a čerpejte inspiraci na podzimní večery.

1. Můžete je využít k vytvoření krásné přírodní girlandy, která se vám jen tak neokouká.

2. Že si obal na květináč musíte koupit v obchodě? Není to pravda, můžete k jeho výrobě použít šišky a sousedé vám budou tento originální výtvor závidět.

3. Šišky se dají snadno rozebrat, takže je můžete lepit i na květináče, vázy nebo svícny.

4. V takové ozdobné misce bude vypadat ovoce, zelenina nebo i nějaká rostlina úchvatně.

5. Šišky se světelnými řetězy nebo jinými malými svítidly vytvářejí zvláštní dekorativní náladu.

6. Můžete si snadno vytvořit podzimní věnec, který udělá parádu i o Vánocích.

7. Fantastický svícen, který ozvláštní váš sváteční stůl!

8. Vyrobte si originální adventní svícen, který jste ještě nikde neviděli.

9. Vytvořte si jednoduchou kouzelnou kytici pro různé příležitosti.

10. Přidejte k šiškám mech a vytvořte si úchvatnou přírodní dekoraci, která se nikdy neomrzí.

11. Můžete šišky použít i jako ozdobu dortu!

12. Roztomilá vánoční dekorace, kterou můžete použít jako ozvláštnění vánočního stromečku. Skřítci z šišek potěší každé dítě.

13. Snadná, ale působivá dekorace na každý stůl nebo komodu. Postačí vám šišky a oblíbený tác nebo mísa.

14. Skvěle vypadají na slavnostním stole, ať už jsou Vánoce nebo jaro, vždy můžete tímto speciálním prvkem ozvláštnit tabuli a nikdy nešlápnete vedle.

15. Dáváte-li přednost barvám, není nic snazšího než šišky obarvit a vytvořit z nich oslnivé dekorace!

Stačí trocha času, dávka kreativity a pár šišek a vytvoříte něco oslnivého! Pokud se vám tyto nápady líbí, ukažte je svým přátelům, určitě je také ocení.

Zdroj: Redakce

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]