Tvůrčí činnost patnáctiletého chlapce v oblasti práce se dřevem je neuvěřitelná

Že musí stůl vyrobit jenom dospělý, zkušený truhlář? Ukážeme vám, že tomu tak být nemusí. Aby děti rozvíjeli své schopnosti, je zapotřebí již v jejich útlém věku podporovat různé umělecké aktivity, kterými se tato malá stvoření projeví. Od kreslení, malování, tvoření z papíru a jiných materiálů. Tvůrčí činnost má skvělý vliv na dětský vývoj, paměť a koncentraci.

Tento hoch, který poskytnul lidem tip na výrobu praktického konferenčního stolu, se ale vymyká všem zvyklostem. Nesedí jen tak u počítače, u stolu a nedělá prostoduché činnosti, on tvoří ze dřeva. A to je mu teprve patnáct!

Patnáctiletý kutil

Chlapec si chtěl vyzkoušet práci se dřevem, a tak se rozhodl, že zkusí zhotovit tento velice zajímavý konferenční stůl, za který dostal dokonce i ocenění! Pojďme se podívat na to, jak se tedy takový nábytek vyrábí podle mladého a nadaného muže.

Jak postupovat při výrobě stolu

Postup je velice snadný a jak je vidno, zvládne ho nejspíš i jakýkoliv adolescent:

  • zajistěte si kvalitní dřevěný materiál na konstrukci konferenčního stolku (barvu a typ dřeva si zvolte podle sebe), budete potřebovat vrchní desku, latě na rámy a silnější kusy trámků na podstavu stolu a samozřejmě nářadí
  • zhotovte si pomocí latí, hřebíků, vrtačky, vrutů vnitřní rám stolu, který upevníte ze spodní a vrchní strany dřevěné desky, kterou následně odstraníte, až bude rám hotový a zpevněný
  • řádně připevněte k rámu dřevěné nohy vhodné délky, na kterých bude stůl stát
  • a nyní přijde překvapivý moment s vylepšením, s kterým přišel mladý hoch

Kouzlo s LED páskou

Patnáctiletý chlapec vymyslel úžasnou vychytávku do konferenčního stolku, která vás ohromí. Do vnitřního obvodu stolu po bočních stranách umístil LED pásku ve dvou vrstvách. Tím dojde k úžasnému světelnému efektu a zároveň optickému klamu, který způsobí, že při prvním pohledu na rozsvícený stůl, jako byste viděli uvnitř rámu světelnou spirálu.

Jak postupovat tedy na závěr? Kabely od LED pásky jednoduše přikryjete latěmi v rámu stolu. A rám vyplníte skleněnou deskou příslušných rozměrů. Tento chlapec má úžasnou fantazii a my věříme, že má před sebou ještě zajímavou a úžasnou profesní budoucnost. Taková zručnost a nápaditost se jen tak nevidí.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]