Podívejte se, jak lze v domácnosti využít botník jinak, než pouze na obuv

Už vám stalo, že vám někde zůstal kousek místa, kde by se hodil úzký nábytek, ale rozměrově vám tam nic nesedí? Pak zahoďte předsudky a zkuste se poohlédnout po botníku. Botníky totiž bývají většinou velmi úzké a mívají posunovací nebo vyklápěcí dvířka. Nikde není napsáno, že v botníku musíte skladovat pouze boty. Výtečné jsou pro ukládání ručníků, knížek, ložního prádla, kancelářských, ale i školních pomůcek.

Velmi stísněné prostory v panelákových chodbách inspirovali výrobce nábytku k minimalismu a úspoře místa. Mnohé botníky nebývají široké ani dvacet centimetrů, tudíž vyplní i velmi malý prostor. Jestliže i vy bojujete s místem, nemusí to být jen v předsíni, pak je takový botník ideálním kusem drobného nábytku. Může se jednat o samostatně stojící, ale i závěsný botník. Možná potřebujete uložit ještě pár zbývajících věcí, ale nemáte pro ně místo. Úzký botník lze postavit i za dveře, pod okno, podél stěny někde v bytě, ve výklenku apod. Použít jej můžete i v malé koupelně či na toaletě. Tím, že je úzký se vejde téměř kamkoliv.

Předsíň

Říkáte si, že do něj neuložíte všechny vaše boty? K čemu by vám pak takový mrňous byl? Třeba na šátky, čepky, šály, rukavice. A obuv? Existují závěsné botníky, které přiděláte do stěny nebo pověsíte na dveře.

Koupelna

Jestliže by se vám do koupelny klasická skřínka nevešla, ale úzký botník ano, pak ho směle využijte na kosmetiku nebo ručníky a osušky. Uložit do něj můžete i čisticí prostředky a další nezbytnosti.

Knížky nebo dokumenty

Do botníku můžete vyskládat i knížky, časopisy, dokumenty, staré fotografie uložené do úzkých desek, papíry do tiskárny, kancelářské či školní potřeby. Je to zkrátka šikovný pomocník všude tam, kde není místo pro klasický nábytek.

Na balkoně

Také na panelákovém balkoně není místa nazbyt. Když jej postavíte tak, aby na něj nepršelo, můžete ho tam mít celoročně. A co do něj ukládat? Hadříky, mističky nebo granulky pro psa či kočku, kolíčky na prádlo, nákupní tašky, plastové nádobí pro letní posezení a další potřeby k ruce.

V kuchyni

Botník lze využít na ukládání různých věcí i v kuchyni. Na pokličky, utěrky, ubrusy, sáčky, příbory, ale i na uložení některých potravin: koření, čaje, káva a další.

Obrázky: polishedhabitat