Hoteloví zaměstnanci prozradili úžasný a levný trik na čištění záchodu. Sypou do něj prací prášek smíchaný se solí

Fotografie: Freepik

Levný způsob, kterým se zbavíte vodního kamene na vaší toaletě. Jakmile se to naučíte, už nikdy nekoupíte drahé speciální prostředky.

Každý ví, že čištění toalety nepatří k nejpříjemnějším a zrovna oblíbeným činnostem. Čistící prostředky, které používáme k čištění záchodové mísy, obvykle obsahují mnoho škodlivých látek, a proto se vyplatí vsadit na domácí metody, které byly vyzkoušeny i v hotelech, aby se toaleta vyčistila levně a účinně. Zjistěte, jak je můžete použít ve své domácnosti.

Způsob, který zbaví nečistot

Existuje několik málo známých způsobů, které používaly k čištění toalet i naše babičky. Všechny domácí metody jsou velmi levné, protože k výrobě vlastního čističe toalet obvykle potřebujete jen několik věcí, které máte doma. Jedním z nich je připravit si směs jedlé sody a citronové šťávy. Záchodovou mísu stačí posypat jedlou sodou, pokapat trochou citronu a nechat pár hodin působit (je tedy lepší provádět přes noc). Poté stačí toaletu vyčistit štětkou a opláchnout vodou.

Odvar z octa pro svěží toaletu

Úklid koupelny je pro mnohé z nás skutečnou noční můrou. Často těžko odstranitelná špína na mnoha předmětech nám může způsobit závrať, stejně jako nepříjemný zápach z toalety, který se těžko odstraňuje. Bylo zjištěno, že zaměstnanci hotelů mají vlastní trik, jak se těchto obtížných nečistot zbavit. Zajímavé je, že nepoužívají žádné speciální produkty, ale pomáhá jim metoda, která vyžaduje tři levné ingredience.

Stačí v malé misce smíchat prášek na praní, sůl a ocet, a vznikne vám pasta, která dokáže překonat účinnost mnoha drahých chemických prostředků, které nás lákají v regálech obchodů. Skvěle si poradí i s těmi s největšími problémy v koupelně, jako je například vodní kámen.

Fotografie: Freepik

Jak to funguje?

Tento domácí prostředek je díky svým vysoce intenzivním látkám skvělý na změkčení vodního kamene, a proto je tak oblíbený u hotelového personálu, který musí denně vyčistit desítky koupelen. Kromě čistících účinků zanechává v koupelně příjemnou vůni. Smíchejte 1 lžíci pracího prášku, 1 lžíci soli a 3 lžíce octa. Nalijte polovinu této pasty do toalety, počkejte minutu a důkladně vydrhněte vnitřek toalety kartáčem. Zbytek směsi použijte na umytí vnější části toalety hadříkem nebo houbou.

Zdroj: Domekiogrodek

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]