Tento snadný lidový trik zbaví vaši troubu i té nejhorší mastnoty a připálenin

Fotografie: Freepik

Podívejte se na několik osvědčených triků, díky kterým bude čištění vaší trouby hračkou. Navíc jsou všechny přírodní a každá hospodyňka je má vždy po ruce.

Trouba patří ke kuchyňským spotřebičům, jejichž čištění dá asi tu největší práci. S těmito jednoduchými postupy si však ušetříte namáhavé drhnutí a její čištění nebudete muset stále odkládat. Navíc vám poradíme, jaké přírodní prostředky jsou v boji s mastnotou a připáleninami nejúčinnější, a vy se tak můžete vyhnout zbytečnému použití agresivní chemie.

Síla se uvolní při zahřátí trouby

Čistíte vaši troubu pravidelně, nebo patříte k těm, kteří to stále odkládají, protože se jim do časově náročného čištění nechce? Pak vězte, že s těmito prostředky si ušetříte zdlouhavé drhnutí. Stačí je jen nanést na povrch trouby a nechat působit. Před samotným čištěním vyndejte z trouby všechny pohyblivé části a rošty, ty vyčistíte nejlépe ve dřezu.

Jedním z osvědčených postupů je podle serveru Webniusy čištění obyčejnou solí. Vnitřek trouby posypte silnější vrstvou soli a zahřejte ji přibližně na 50 °C. Nechte několik minut, kdy se teplem uvolní solné výpary, jež pomáhají uvolňovat připáleniny a mastnotu. Poté nechte troubu vychladnout a vyčistěte ji pomocí vlhké houbičky.

Díky této fintě se sprchová hlavice vyčistí doslova sama. Tento roztok vás nebude stát ani korunu

Snadno vyčistíte i připálené rošty

Další účinný způsob čištění trouby uvádí také web TheKitchn. V misce smíchejte jedlou sodu s troškou vody, aby vznikla hustá pasta. Tou potřete ta nejhorší místa v troubě a nechte působit alespoň po dobu 12 hodin. Následně vlhkým hadříkem setřete co nejvíce zaschlé sody s usazeninami. Nakonec postříkejte octem, dojde k reakci se zbylou jedlou sodou, vznikající pěna pomůže odstranit zbylou špínu. Vše důkladně vytřete hadříkem.

čištění trouby
Fotografie: Freepik

Rošty můžete rovněž potřít pastou z jedlé sody, nechat ideálně přes noc působit a poté zastříkat octem. Připáleniny pak půjdou jednoduše dolů. Na SvětěKreativity se můžete podívat na jiný geniální trik na účinné čištění roštu. Pokud však přece jen dáváte přednost běžným chemickým čističům, nezapomeňte vždy používat gumové rukavice a místnost dobře větrat.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*