Vložit před spaním stroužek česneku do toalety je dobrý nápad. Bakterie tento tah nepotěší

Fotografie: openbasement / Creative Commons / Attribution 2.0

Uklízení domácnosti nemá rád nikdo. Je to však potřeba celkem pravidelně, zvláště důležitá je tato činnost v koupelně. Tam – hlavně na toaletě – rostou rády bakterie.

Samozřejmě to ale trvá dlouho, obvykle tehdy, když jste to delší dobu zanedbávali. V takovém případě většinou přijdou na řadu agresivní chemikálie. Ačkoli jsou však nepochybně účinné, neprospívají dlouhodobě lidskému zdraví. Kromě toho je také úklidová drogerie poměrně velkou částkou v rodinném rozpočtu. Je tedy nepopiratelně lepší použít některé přírodnější postupy. Kromě ekologické stránky věci také výrazně ušetříte. Je tedy dobré ho tam před spaním umístit.

Co všechno tato bylina dokáže?

Velmi používaným nástrojem je v takovém případě například ocet, mnohdy ještě v kombinaci s jedlou sodou. Tipem, o kterém se však tolik neví, je česnek, přezdívaný také židovská vanilka. Jeho konzumace má mnoho zdravotních přínosů, potvrzuje lékařka Amy Richter. Je tedy pokládán spíš za lék než prostředek na čištění. Na tyto jeho dovednosti bychom však také neměli zapomínat. Mimo jiné je antiseptický a protizánětlivý díky obsahu allicinu. Jak ho tedy využít během úklidu?

Allicin chrání před bakteriemi a parazity, neutralizuje navíc plísně a ovlivňuje prostředí, které tyto houby potřebují k životu. Právě z toho důvodu se výborně hodí pro jejich odstraňování na toaletě, tedy doslova spláchnutí. Tento trik je vlastní zcela jednoduchý – jak už to u geniálních věcí bývá. Jen oloupejte stroužek česneku a vložte ho do toalety. Nejlepší čas je večer, když víte, že sem nějakou dobu nepůjdete. Bylina tak bude nerušeně působit celou noc.

Proveďte to několikrát za týden

Nechte ji tam do rána a pak klidně spláchněte jako obvykle. Obecným doporučením je použít tento trik aspoň 2krát týdně, takže se účinky česneku navzájem napojí. Svým antimikrobiálním a antimykotickým efektem vám tak snadno udrží toaletu čistou. Kromě toho ho lze použít i proti žlutým skvrnám na záchodě. Postup začíná čajem. Svařte 2,5 deci vody a tři stroužky česneku. Po vychladnutí odvaru ho jednoduše nalijte do záchodu.

Zdroj: Ohmymag, Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]