Díky tomuto postupu se toaleta vyčistí doslova sama do 2 minut. Tento trik uklízeček zná jen pár lidí

Fotografie: Depositphotos

Čistá a zářivě bílá toaleta je snem každého, kdo dbá na hygienu a estetiku své domácnosti. Bohužel, udržet záchodovou mísu v perfektním stavu může být náročné.

Existuje však jednoduchý trik, který vám pomůže dosáhnout perfektní čistoty téměř bez námahy. Stačí využít běžné domácí prostředky, které máte pravděpodobně už teď ve skříni. Obyčejný ocet a jedlá soda mohou být vašimi nejlepšími přáteli v boji proti špíně a vodnímu kameni. Tyto přírodní čisticí prostředky jsou nejen účinné, ale také šetrné k životnímu prostředí a vaší peněžence.

Příprava domácího prostředku je jednodušší, než by se zdálo

Večer před spaním nasypejte do záchodové mísy půl šálku jedlé sody. Snažte se sodu rozprostřít po celém povrchu vnitřku mísy, aby měla možnost působit na všechny nečistoty. Po přidání jedlé sody nalijte do mísy zhruba půl šálku octa. Podle webu DeNatniuurOptafel ocet začne reagovat se sodou, což vytvoří pěnivou reakci. Tato reakce je velmi účinná při rozpouštění nečistot a odstraňování zápachu.

Nechte směs působit přes noc. Tento krok je důležitý, protože dává čisticím prostředkům dostatek času, aby efektivně rozložily všechny usazeniny a nečistoty. Ráno jednoduše spláchněte záchod. Pokud jsou stále viditelné nějaké nečistoty, můžete je jemně vyčistit toaletním kartáčem. Na webu MollyMaid najdete ale další účinný prostředek, sáhněte po tabletě do myčky.

Tento snadný lidový trik zbaví vaši troubu i té nejhorší mastnoty a připálenin

Tableta do myčky má i zcela jiné využití

Mytí nádobí v myčce je dnes běžnou záležitostí v mnoha domácnostech. Tableta do myčky může být také skvělým pomocníkem při čištění toalety. Tento praktický trik vám ušetří čas, peníze a námahu. Tablety do myčky nádobí jsou navrženy tak, aby účinně odstraňovaly mastnotu, zbytky jídla a další nečistoty z nádobí. Obsahují silné čisticí látky a enzymy, které rozkládají tuky a proteiny.

Tolaleta
Obrázek: Pexels

Použijte obyčejnou tabletu do myčky, ideálně bez plastového obalu, který by se musel odstranit. Hoďte tabletu do myčky přímo do záchodové mísy. Nechte tabletu působit přes noc nebo alespoň několik hodin. Pokud chcete mít jistotu, že je vaše toaleta opravdu čistá, nedávno jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali o triku hotelových uklízeček se záchodovou štětkou.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*