Díky této fintě se sprchová hlavice vyčistí doslova sama. Tento roztok vás nebude stát ani korunu

Fotografie: AleWi / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Sprchová hadice je místem, kde se drží velké množství nečistot a bakterií. I s ní si ale můžeme poradit, její čištění je překvapivě snadné, rychlé a efektivní.

Čištění sprchové hlavice může být jednoduché a efektivní díky použití igelitového sáčku a octa. Tento přístup nejenže odstraní usazeniny vodního kamene, ale také osvěží funkčnost vaší sprchy. Metoda, která je nejen efektivní, ale také velmi rychlá a nenáročná, doslova pohltila internet a domácí hospodyňky.

Postačí vám k tomu igelitový pytlík a kuchyňský ocet

Podle informací na webu Newly je nejprve zapotřebí odmontovat sprchovou hlavici od hadice. Tento krok je zásadní, protože umožní lepší přístup k vnitřním částem hlavice, které se mohou snadno ucpat usazeninami vodního kamene. Odšroubování by mělo být jednoduché a nevyžaduje žádné speciální nářadí.

Pro efektivní čištění smíchejte rovné díly vody a bílého octa, každého po 200 ml, v igelitovém sáčku nebo v jiné vhodné nádobě. Ocet je přírodní čisticí prostředek, který účinně rozpouští vápenaté usazeniny a zanechává sprchovou hlavici čistou a funkční. Pokud si nejste postupem jisti, můžete se níže podívat na videonávod, jež byl zveřejněn na síti YouTube.

Muškát

Takto jednoduše si vypěstuje nádherné muškáty i začátečník. Díky tomuto triku porostou jako o život

Roztok bude efektivně pracovat i bez naší přítomnosti

Nyní vložte sprchovou hlavici do připraveného sáčku s octovou směsí. Uzavřete sáček pevně gumičkou, aby nedocházelo k úniku roztoku. Pro dosažení optimálních výsledků nechte hlavici v roztoku několik hodin, ideálně přes noc, což zajistí dostatečné působení octa na usazeniny. Jakmile je čištění dokončeno, odstraňte sprchovou hlavici z octového roztoku.

https://www.youtube.com/watch?v=7rZgzFVRyTw

Hlavici důkladně opláchněte pod tekoucí vodou, aby se odstranily všechny zbytky octa a uvolněné usazeniny. Poté hlavici znovu připojte k hadici a pusťte vodu na několik minut, aby se z trysek vypláchly všechny zbytky čisticího roztoku. Nejedná se o jediné praktické využití přírodních prostředků v domácnosti, o tom, jak za pomoci octa vyčistit troubu, jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali již dříve.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*