Vytvořte slavnostní vánoční atmosféru v každém koutku vašeho domova – čas příprav je tady

Na světě existují dva typy lidí: ti, kteří již počítají každý den, co zbývá do Vánoc a ti, kteří mají z Vánoc osypky a těší se, až celá událost, shon a stres bude za nimi. Tak či onak, Vánocům se nevyhnete a s tím souvisí i atmosféra, kterou vytváříme ve svých domovech pomocí dekorací.

Na zdobení je samozřejmě ještě brzy, ale na přípravu je již nejvyšší čas. Právě proto, že se potom vyhnete onomu stresu a shonu, shánění věcí na poslední chvíli.

Obývací pokoj

Pokud je pouze jeden pokoj ve vašem domě, který si zaslouží vánoční výzdobu, pak je to právě obývák. Je to srdce vašeho domova a místo, kde budete usazovat většinu hostů. Je to zkrátka zřejmá volba pro sezónní výzdobu vašeho domova.

K úplným základům bezpochyby patří vánoční stromeček. Pokud na něj nemáte místo v obýváku, můžete ho umístit do haly, pak byste měli už dvě místnosti, které by měly plně vánoční atmosféru. Dále lze v obýváku ozdobit okenní parapet, polici a nádherně vypadá krb, pokud jej máte. Mnoho rodin krb nemá, ale na Vánoce si vytvoří falešný, protože má zkrátka nezaměnitelné kouzlo. Nezapomeňte na množství světýlek a přednost dejte dekoracím z přírodních materiálů.

Návod na falešný krb z krabice

Kuchyně

Ani v kuchyni by vánoční výzdoba chybět neměla. Vánoční stůl má prostě své kouzlo a člověku hned lépe chutná a má lepší náladu. K výzdobě můžete použít sušené ovoce (citrusy, jablka brusinky, hrušky a další) také šišky, ale klidně i zrnkovou kávu. Praktickou možností je skleněná nádoba plná vánočního cukroví. Nezapomeňte ani na svícen a svíčky.

Ložnice

Dokonce i v ložnici je duch Vánoc velmi vítaný. Opět stačí drobnosti, jako jsou polštářky s vánočním motivem, povlečení, závěsy, světýlka, svíčky, šišky, zakrslý stromeček a dekorace, které si snadno vyrobíte. Pokud začnete tvořit včas, máte ještě spoustu času. A je to určitě lepší, než kupovat na poslední chvíli drahé ozdoby. Takto máte navíc čas si vše předem naplánovat a nemastit ozdoby nazdařbůh.

Obrázky: wallartprints.com