Vánoční dekorace vyrobené z baněk krásně ozdobí váš domov

Stalo se, že se vám během let nastřádalo hodně baněk, protože jednou jste toužili po stříbrných, pak zase modrých, další Vánoce po kombinaci barev a momentálně spíš preferujete přírodní ozdoby v podobě cukroví, dřevěných či slaměných figurek a sušeném ovoci?

Jenže vyhazovat všechny ty baňky by byla škoda, nemyslíte? Co tak vyrobit z nich nějakou ozobu? Na vánoční stromeček klidně použijte vaše nové ozdoby a naskladněné baňky využijte ke kreativnímu tvoření.

Pověsit je můžete do oken, spustit na provázku v různých délkách z lustru, vytvořit z nich dveřní vánoční závěs nebo je nějak hezky naaranžovat do misek, na tácky, do košíčků či vyrobit věneček. Baňky jsou skvělý a vděčný DIY materiál a lze s nimi doslova kouzlit.

Případně, dáváte-li přednost spíš romantičtějšímu stylu zdobení, můžete na různobarevné a lesklé baňky uháčkovat nové oblečky a barevně sjednotit. Baňky lze také obalit do látky a hned vypadají úplně jinak. Pro rustikální vzhled použijte jutu nebo plátno. Pro romantický vzhled širokou krajku či zdobnou látku. Přinášíme vám trochu vánoční inspirace, jak nepotřebné baňky použít coby skvělý DIY materiál.

Háčkovaný obal na baňky

Pokud alespoň trochu kamarádíte s háčkem, pak staré nebo jinak nepotřebné baňky obháčkovat. Klidně můžete háčkovat jen v jedné barvě nebo si vybrat háčkovací přízi dle libosti.

Obrázek: pinterest

Baňky obalené do látky

Jestliže háček není zrovna váš kamarád, pak můžete baňky úplně jednoduše změnit tím, že je obalíte do látky a nahoře omotáte provázkem. Výběr látky je na vás a opět můžete udělat různé baňky nebo pouze jeden stejný typ a vše sjednotit.

Obrázek: factorydirectcraft

Závěsná ozdoba do oken

No a nevadí-li vám různobarevnost baněk, jen jich máte poněkud hodně, navlékněte jich co nejvíce na dlouhou stuhu a zavěste jako dekoraci do oken, ale klidně i na stěnu. Případně vezměte několik delších stužek, navlékněte na ně baňky a pověste z lustru nebo jako dveřní závěs.

Obrázek: housebeautiful

Věneček z baněk

Baňky můžete použít i k výrobě věnečku, který může zdobit stůl či nějakou poličku nebo pověsit na dveře, do okna apod. Stačí, když baňky nalepíte tavnou pistolí na základnu věnce. Základnu můžete koupit z polystyrenu nebo si vyrobit vlastní z kartonu. Jako základna může sloužit i drát, pak stačí na něj pouze baňky navlékat a nemusíte lepit.

Obrázek: roccommunitysummit

Ozdoba na krb

Tady je to vlastně podobné, jako při výrobě závěsné dekorace. Jen navléknete baňky na stužku či jiný pevný provázek.

Obrázek: rd

Možností, jak baňky využít i jinak, než pouze k věšení na stromeček existuje nespočet. Můžete je také jen tak poházet po okenním parapetu, mezi květináče. Nebo je rovnou naaranžovat do květináče, případně provizorně přilepit ke květináčům (pomocí tavné pistole nebo oboustranné lepicí pásky). Hezky vypadají také v průhledných nádobách. Také je můžete cik cak rozložit někde na poličku, baňky nemusí jen viset.