Uháčkovat stylovou tašku není nic složitého! Zvládnou to i začátečníci

Už delší dobu přemýšlíte, že zkusíte vzít do rukou háček a naučíte se háčkovat? Pak gratulujeme k rozhodnutí a přejeme spoustu trpělivosti. Háčkování je príma. Ze začátku to asi úplně snadné není, ale jakmile si osvojíte základy, budete šermovat háčkem jedna radost a nebudete ho chtít odložit.

Pro začátek jsme vybrali něco lehkého – háčkovanou tašku. Radost můžete udělat sobě nebo i někomu jinému. Jakmile si háčkování „osaháte“, můžete háčkovat nejen tašky, ale i koberečky, polštářky, dětské oblečky a spoustu dalšího. Začněte úplnými základy, kde se naučíte krátké, polodlouhé a dlouhé sloupky, později pak jak tvořit jednoduché háčkovací vzorečky a s tímto základem si buď můžete vystačit nebo háčkování posunout na vyšší stupínek a zkoušet složitější vzory a výrobky.

Návody na různé výrobky si můžete buď koupit, případně najdete návody v různých časopisech nebo na internetu. Mnoho podrobných návodů najdete na YouTube.

Video základy háčkování

Pokud jste zvládli základy, jako je uháčkování řetízku a následně druhou řadu, víte také, jak provést polodlouhý a dlouhý sloupek, můžete přejít k háčkování něčeho malého, jednoduchého. Třeba zkusit žínku na sprchování, malý čtvereček, jako podložku pod hrníček s kávou nebo kuchyňskou chňapku. Tím se procvičíte a připravíte na něco většího – třeba na háčkovanou tašku. Ovšem pokud si na ní troufáte hned, můžete trénování přeskočit a pustit se rovnou do práce. Nebuďte smutní, když první výrobek nebude úplně podle vašich představ. Postupem času se to zlepší a vaše výrobky budou krásnější a krásnější.

Video návod na háčkovanou tašku

Háčkovací přízi i barvu si můžete vybrat podle svých představ. Ovšem vždy myslete na správnou tloušťku háčku, podle tloušťky příze. Ale to by vám měla dokázat poradit i prodavačka v obchodě. Je vhodné si pořídit háčků více, pokud hodláte do budoucna háčkovat.

Obrázky: tbeecosy, etsy