Jednoduchý návod, jak se účinně zbavit komárů. Vyrobte si za pár korun efektivní past nebo na zahradu vysaďte vhodné rostliny

Fotografie: Freepik

Komáři patří mezi opravdu nepříjemný druh hmyzu, který nás svou přítomností dokáže vskutku potrápit. Díky tomuto jednoduchému návodu se jich ale zbavíte účinně a na dlouhou dobu.

Léto, jedno z nejmilovanějších ročních období mnoha lidí. Dlouhé teplé večery a posezení u vody však jednoduše dokáže zkazit jedna příšerná věc – komáři. Ti se s velkým úspěchem řadí mezi nejvíce otravný, nepříjemný a nenáviděný hmyz, který svou přítomností opravdu umí pokazit nejednu krásnou letní chvilku. Svůj podíl na tom má nejen otravný bzukot a nepříjemné štípnutí ale také dlouhotrvající a stále svědící červená boule, kterou nám po své hostině zanechají. Existuje ale několik ověřených způsobů, jak se těchto malých potvor účinně a na dlouhou dobu zbavit.

Lapače hmyzu, odpuzovače a mnoho dalšího

Dokonalým způsobem, jak se tohoto nepříjemného hmyzu zbavit, je polapit ho ještě dříve, než se vůbec stihne přiblížit. K tomu se dokonale hodí tzv. lapače hmyzu, které fungují na jednoduchém principu návnady tam, odkud komár nemá úniku. Krom toho máte ale i možnost odpuzení komárů, na což jsou určené speciální roztoky a aromata, ale také i několik druhů rostlin. Způsobů je tedy mnoho, a tak si představíme ty, které jsou účinné a jednoduše je zvládne vyrobit každý.

Fotografie: Freepik

Lapač hmyzu z plastové láhve

K výrobě této likvidace komárů budete potřebovat plastovou láhev o objemu 2 l, gumové rukavice, lžíci kvasnic, 200 ml vlažné vody, 2 lžíce cukru a lepící pásku. Celá výroba je poté velmi jednoduchá, stačí pouze rozříznout plastovou láhev tak, aby vrchní část s otvorem byla menší. Do větší části poté nalijete vodu, přidáte cukr a droždí a necháte rozpustit.

Když vznikne jednotná hustá směs, přilepte k láhvi první část tak, aby otevřené víko bylo směrem dovnitř. Celou tekutinu nechte zhruba dva týdny zkvasit, aby získala kýžený pach a poté můžete láhev libovolně umístit tam, kam bude potřeba. Komáři naletí dovnitř za nasládlou zkvašenou vůní a ven se již nedostanou.

Olejový odpuzovač

Tato metoda se hodí především pro ty, kteří mají větší zahradu, nebo například tráví léto někde na chatě. Potřebovat budete větší černý kbelík asi o objemu 10 l, vodu, olej a esenciální olej z bazalky nebo rozmarýnu. V kbelíku poté pouze smícháte vodu s olejem asi o poměru 8:2 a přidáte několik kapek esenciálního oleje. Tato směs tak bude komáry odpuzovat i na dálku.

Hýčkejte si netopýry

I když se netopýr zdá jako nepříliš hezké zvířátko, věřte, že jejich přítomnost ve vaší zahradě je pouze k užitku. Komáři, mouchy a jiný otravný hmyz totiž tvoří značnou část jejich potravy, a navíc o nich téměř ani nebudete vědět. Pokud tedy víte, že se u vás nebo v okolí tyto tvorové pohybují, stačí, když vytvoříte závěsnou budku, kterou umístíte alespoň 2 metry vysoko s co nejdál od všech osvětlení. Netopýři, kteří milují tmu a ticho tak u vás budou prosperovat a odměnou pro vás bude méně hmyzu.

Pěstujte na zahradě přírodní odpuzovače

Mnoho otravných druhů hmyzu, zejména komáři se kupodivu dají odpudit celkem snadno. Stačí k tomu několik vůní a aromat, které tyto potvůrky prostě nemohou cítit. Jedná se často o silně aromatické rostliny, jako bazalku, rozmarýn, levanduli, citrónovou trávu a eukalyptus.

Fotografie: Depositphotos

Kromě nich je to ale také řada vůní vylučovaných okrasnými květy, které nás zároveň budou těšit i na pohled. Zkuste tak do své zahrady nasázet například pelargónie, měsíček, nebo petúnie a můžete se těšit na krásné letní večery bez komárů a v obklopení krásných květin.

Zdroj: TheSpruce

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]