Izolace oken za pár korun. Běžná fólie dokáže ušetřit spoustu peněz

Proč je izolace oken tolik důležitá? Jelikož eliminuje tepelné ztráty. Tímto lze ušetřit i tisíce korun v rámci jedné topné sezony. Okna jsou totiž celkově rizikovým místem, jelikož nemají tak dobré izolační vlastnosti, jako běžná stěna se zateplením. I když existují opravdu špičková okna, je jejich cena tak vysoká, že si každý radši pořídí ta běžná. A v tu chvíli se může objevit nemalý problém.

Okny uniká teplo

Jak je to možné? Prvním problémem může být špatné usazení, nebo seřízení. Tento problém se dá celkem snadno napravit. Tím druhým je to, že teplo uniká hlavně kvůli tomu, že okna mají jenom dvě skla. Ostatně stačí si na to vnitřní sáhnout a bude ledové. Právě to následně ochlazuje vzduch ve vašem interiéru a vy potom musíte více topit. A to může stát zbytečné tisíce. Proto je na místě izolace oken. A jak na to, pokud je nechcete měnit?

Stačí obyčejná bublinková folie

Zajímavostí je, že lepší izolace oken docílíte pomocí věci, která stojí jenom pár korun. Nebo může být klidně i zdarma. Je to bublinková folie. Právě vzduch, který je v jednotlivých bublinkách je tím nejlepším izolantem. Když folii správně nalepíte na svá okna, tak vlastně vytvoříte ještě jednu vrstvu, což sníží tepelné ztráty mnohem více, než sami čekáte.

Aplikace je hračkou

Topná sezona vrcholí a čím dříve se do izolace oken pustíte, tím více můžete ušetřit. Jistě vás potěší to, že vše je maximálně jednoduché a bude vám stačit pouze pár minut času. Základem je bublinková folie, kterou si rozměříte a nařežete tak, aby odpovídala velikosti vašeho okna. Dále budete potřebovat už jenom nádobku s rozprašovačem, ve které bude voda.

Nejprve okno dokonale umyjte od nečistot, vyleštěte a když je suché, aplikujte na něho rozprašovačem trochu čisté vody. Když je mokré, aplikujte folii. A to hladkou stranou k oknu. Díky vodě k němu dokonale přilne. Takto pokračujte i u dalších oken. V tu chvíli máte hotovo a už se můžete jenom těšit na to, jak nízké bude letošní vyúčtování.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]