Plastová vajíčka z dětských sladkostí nevyhazujte. Vyrobte si z nich originální pomocníky do domácnosti

Fotografie: Depositphotos

Jakmile se vaše ratolesti vypořádají s oblíbeným čokoládovým vajíčkem a sestaví si hračku, nevyhazujte ihned vnitřní plastové pouzdro. Může se vám ještě hodit.

Sladkosti s hračkou uvnitř se těší veliké oblibě již řadu let a spousta dětí je má rádo právě také díky překvapení, které se skrývá v typickém žlutém plastovém obalu. S ním si buď ještě chvíli hrají, nebo ho někam odloží a nevěnují mu pozornost. Zde přichází na řadu rozhodnutí rodiče, zda umělohmotné vajíčko vyhodí, nebo se ho pokusí dále využít k něčemu prospěšnému.

Fotografie: Freepik

Může posloužit jako pouzdro na zubní kartáček

Pokud pravidelně cestujete na místa, na nichž se zdržíte přes noc, může se vám hodit znát i tento hygienický způsob převážení zubního kartáčku. Ke každému se totiž neprodává nějaká krytka, a jeho štětiny se tak otírají o všechny věci, s nimiž cestuje v jedné tašce. Přitom stačí jen vzít nůž, do vajíčka z jedné strany vyřezat díru a protáhnout jí rukojeť tak, aby po zavření zůstaly štětiny v pouzdru.

Stojánek či držák na věci od A do Z

Pokud najdete dosti malé předměty, můžete je začít skladovat právě v těchto plastových vajíčcích. Jedním z příkladů mohou být zápalky, které buď do obalu vměstnáte, nebo je budete muset nalámat na půlky. V každém případě je budete muset mít o co zapálit, k tomuto účelu vystřihněte z krabičky povrch, po němž zápalkami přejíždíte, a přilepte ho k vajíčku z vnitřní strany.

Fotografie: Unsplash

Připravili jste si tak novou krabičku na přenášení zápalek, do níž by se neměla dostat vlhkost a nezabere o nic víc místa než ta papírová. Kromě sirek můžete ve vajíčku skladovat i další věci, jako jsou například párátka. Ta do plastového obalu můžete jen naskládat nebo na jedné straně vyvrtat malinké otvory a nechat párátka trčet ven. Dostanete se k nim tak mnohem rychleji, když to zrovna bude potřeba.

Levné kořenky

Žluté vajíčko pořádně vyčistěte, vydezinfikujte a nechte vyschnout. Poté si do něj na jedné straně udělejte několik menších otvorů, jimiž bude schopné projít zrnko soli. Není tak dobrý nápad používat na dírky jehlu, avšak nemusíte brát ani vrtačku. Pak už stačí jen naplnit vajíčko pepřem, solí či jiným často používaným kořením a máte vystaráno. Pokud by se vám už zdál obal zanesený či špinavý, prostě koupíte dítěti další sladkost.

Fotografie: Freepik

Školáci nebudou všude nechávat piliny po strouhání

Jakmile se dítěti ztupí tužka nebo pastelka, je potřeba ji pořádně ostrouhat. Občas však po použití ořezávátka někde nacházíte piliny, které vaše ratolest utrousila po cestě.

Nejlepší prevencí je mít strouhátko se sběrným prostorem, jímž může být i toto vajíčko. Stačí do něj vyvrtat díru odpovídající té v ořezávátku, a to následně přilepit do žlutého obalu zevnitř otvory k sobě.

Zdroj: Redakce

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]