Na plevel bez chemie a efektivně s jedlou sodou, solí nebo octem

Trápí vás na vaší zahradě plevel a nevíte, jak si s ním efektivně poradit? My vám to ukážeme. A rozhodně to není nic složitého. Zaměříme se na postupy, které jsou unikátní tím, že na ně nebudete potřebovat absolutně žádnou chemii. V tom jsou výjimečné. Že to není možné? Ukážeme vám, že ano. Stačí použít toto.

Jedlá soda

Je nejenom na pečení a na pálení žáhy, ale je také na plevel. Hodí se hlavně na údržbu klasické a zámkové dlažby, kde se ve spárách objevují rostliny, které chcete zahubit. Tato místa stačí jedlou sodou posypat a dále se o nic nemusíte starat.

Sůl

Nejenom do jídla, ale i na plevel. Stačí si vytvořit přírodní herbicidní roztok, na který budete potřebovat 1 šálek soli, který rozpustíte ve 2 šálcích horké vody. Vznikne vám směs, kterou stačí na plevel nastříkat. Alternativně lze využít i postup s jedlou sodou, kdy sůl na problémová místa jenom nasypete a necháte je být.

Ocet

Opět jeden z pomocníků v kuchyni, kterého však využijete také na zahradě. Ideální je použít klasický, tedy kvasný lihový ocet. Pozor však na jeho sílu. Aplikujte ho čistý, výhradně jenom na plevel. Ostatním rostlinám by mohl uškodit. Jakmile se dostane do kořenů plevele, zahubí ho.

Vodka

Známý alkoholický nápoj, který způsobuje opilost lidem smrt plevelům. Na přírodní herbicid budete potřebovat 30 ml vodky, které smícháte s pár kapkami tekutého mýdla a 2 sklenicemi vody. Dejte do postřikovače a aplikujte tam, kde se plevel vyskytuje. Tato kombinaci způsobí, že začne velmi rychle usychat a tím je rázem zahuben.

Folie

Jednoduchá metoda, která rostlinám zajistí teplo, vlhkost a také eliminuje výskyt plevele. K němu se nejenom nedostane světlo, ale také nemá dále kam růst. A tak budete na svých záhonech pěstovat jenom to, co máte. A to v dírách, které ve folii vytvoříte pro běžné rostliny.

Mýdlo

Ano, i to může pomoci. Použijte sůl a stejné množství octa. To smíchejte a potom přidejte stejné množství strouhaného mýdla. Vše rozmíchejte, mýdlo a sůl nechte rozpustit a máte silný přírodní herbicid.

Zrní

Ano, i to pomůže. To proto, že obsahuje lepek, který brání růstu řady druhů plevele. Zrna jednoduše nasypejte na záhony a dále se už nemusíte starat absolutně o nic.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]