Recy věci aneb jak si ušít velkou piknik deku na letní lenošení s přáteli či rodinou

Léto je spojeno s odpočinkem, povalováním se na pláži, pikniky v parku nebo na zahradě. Ať už se rozhodnete strávit den na pláži nebo relaxací v parku s oblíbenou knížkou, bude se vám hodit velká, měkká deka. Tu si můžete snadno ušít ze starších ručníků, županů či jiných kusů látek, které doma najdete. Ideální jsou však ručníky, protože sají lépe vodu, pot a jsou příjemně měkké.

K výrobě této deky budete potřebovat vyřazené ručníky (případně povede-li se vám kupit nové ručníky v akci za málo peněz). Ty pak nastříháte na stejně velké čtverce a sešijete k sobě. Ručníky mohou být jednobarevné, ale i vzorované. A co dál?

Pohodlná piknik deka – postup výroby

  • Jakmile nastříháte a sešijete různobarevné čtverce k sobě, musíte začistit i spodní stranu, aby nebyly vidět švy. Máte několik možností. Buď použijete na spodní stranu rovněž deku ušitou z ručníků, že de facto ušijete deky dvě, které pak spojíte. Nebo můžete na spodní stranu použít například starší povlečení či přehoz, který již nepoužíváte. Jde o to, abyste tyto dvě deky k sobě přišili, tím se začistí spodní strana.

  • Jakmile máte k sobě tyto dva kusy přišité, bude nutné začistit okraje deky. K tomu poslouží pruh nějaké látky. Můžete k sobě sešít i několik proužků látky, aby vznikl jeden dlouhý. Tímto potom olemujete okraje deky.

 

  • Možná to vypadá, že už máte deku hotovou, ale ještě chybí maličkost. Na jednu stranu přišijte dva a dva dlouhé popruhy. Ty budou sloužit k tomu, aby deka krásně držela, až ji srolujete a ponesete na pláž či do parku.

  • Pokud vám ještě zbyla nějaká látka, můžete si ušít k dece i malý polštářek pod hlavu. Zpříjemní lenošení i piknik.

Obrázky: maidenjane