Osm překvapivých způsobů, jak se zbavit komárů pomocí rostlin. Otravný hmyz se vám vyhne obloukem

Fotografie: Freepik

Na teplé letní dny i večery se každý z nás těší. Dny strávené u vody a večerní grilování však mnohdy zničí tak malí tvorové, jako jsou komáři. Jejich přítomnost dokáže opravdu otrávit.

Přítomnost komárů u vody i na večerní grilovačce může být opravdu nepříjemná. Tento hmyz dokáže otrávit náladu už jen svým bzučením, a co teprve když nás štípne. Věděli jste, že proti komárům lze bojovat přírodní cestou pomocí několika rostlin, které jim příliš nevoní? Dobrá zpráva je, že většina z nich nám naopak voní a mnohé z nich používáme také v kuchyni.

Fotografie: Freepik

Bazalka, citronová tráva, česnek i muškáty

Přírodní repelent proti komárům si můžete vyrobit z bazalky. Dejte šálek sušené bazalky do půlky šálku vroucí vody. Tím vytvoříte jakýsi čaj, který je nutný přecedit. Následně do výluhu přidejte půlku hrnku alkoholu. Takto připravený repelent můžete začít používat. Proti komárům vám pomůže také citronová tráva. Stačí ji vysadit poblíž míst, kde venku odpočíváte. Samotná vůně této rostliny komáry odradí, a zůstanou tak v bezpečné vzdálenosti od vás.

Fotografie: Pixabay

Podobně jako výše zmíněné rostliny vám v boji proti komárům pomůže česnek. Nakrájejte několik stroužků česneku a podlejte je na jeden den minerální vodou. Potom dejte asi jednu čajovou lžičku tohoto výluhu do dvou šálků vody a použijte je jako repelent.

Pokud chcete spojit příjemné s užitečným, pak je vhodné svoji terasu, balkón nebo altán ozdobit muškáty v květináčích. Tyto rostliny komárům nevoní a udrží je pryč.

Proti komárům bojuje i levandule nebo máta

Máte rádi mojito? Pak při jeho přípravě nechte několik rozdrcených lístků máty na talířku a dejte je na stůl. Komáři k vám zaručeně nepřiletí. Rozdrcené lístky můžete dokonce použít jako repelent a potírat jimi celé tělo. Jestliže máte rádi květiny, které ozdobí vaši zahradu nebo terasu, můžete kromě muškátů vyzkoušet i sílu měsíčku. Právě on dodá vašim květinovým záhonům krásnou barvu, a navíc bude odpuzovat nejen komáry, ale také další druhy hmyzu.

Fotografie: Freepik

Stejně jako měsíček odpuzuje protivný hmyz také nádherná levandule. Tu můžete vysadit nejen do záhonu, ale také do květináčů. Její květy pak můžete také usušit a používat je doma. Nejenže odpudí hmyz, jako jsou komáři, ale navíc je sušená levandule skvělá proti molům. Posledním bojovníkem proti komárům, kterého vám představíme, je rozmarýn. Lze z něj udělat repelent. Stačí šálek sušeného rozmarýnu vařit ve 4 šálcích vody 20 minut a poté ho přefiltrovat do dalších 4 šálků vody.

Zdroj: GardeningKnowHow