Definitivní konec komárů v bytě, domě i na zahradě. Babský odpuzovač je spolehlivě zažene jednou provždy

Fotografie: iStock

To si takhle v klidu sedíte na zahradě, v jedné ruce dobrou knihu a někde poblíž šálek čaje. Počasí je příjemné, den se chýlí k večeru, ale venku je ještě stále dost teplo.

Taková představa skoro vypadá moc dobře na to, aby to byla pravda, že? Ano, tuto idylku může totiž snadno narušit jedna věc, která k létu nevyhnutelně patří. Řeč je samozřejmě o komárech, protivných létajících vetřelcích schopných zkazit jakoukoli venkovní aktivitu. Nepochybně se na vás kolikrát zaměřili během grilování nebo večerního posezení s přáteli na verandě. Každý rok je jich venku poměrně dost a letos snad ještě více.

Otravná složka každého léta

Štípance od komárů jsou nadmíru otravné a většinou si jich všimneme, až když už je pozdě. Komáří slina totiž dočasně umrtvuje naše nervy. Nabízí se tedy otázka, jak proti nim účinně bojovat, a pro většinu populace je logickým řešením sprej nebo repelent. Ty jsou dnes k dispozici v každé drogerii, obvykle i v supermarketech. Přestože tyto „hmyzobije“ proti komárům poměrně účinkují, pravidelné použití se může podepsat i na zdraví člověka.

Naštěstí existuje slušné spektrum čistě přírodních alternativ, kterými lze hmyz odehnat se stejnou, častokrát i větší účinností. Do této skupiny patří například citrónový či eukalyptový olej. Pokud tuto metodu použijete, komáři vás na vaší zahradě už nikdy nebudou obtěžovat.

Co budete potřebovat:

  • středně velké sklenice,
  • nakrájené citrony a limetky,
  • pár snítek rozmarýnu,
  • citrónový a eukalyptový olej,
  • malé čajové svíčky – kalíšky.
Fotografie: Pixabay

Postup výroby odpuzovače

Počet nádob tohoto repelentu závisí jen na vašich potřebách a dostatku surovin. Do sklenice vložte několik plátků citronu i limetky a přidejte dvě snítky rozmarýnu. Obsah zalijte až do výšky sklenice vodou a kápněte dovnitř 10 kapek vybraného oleje. Pozor, do každé sklenice jen jeden druh, oleje nemíchat. Teplo z hořící svíce začne z kombinace oleje, citrusů a bylinky uvolňovat vůni, která obtěžující hmyz spolehlivě zažene. Pak už jen zbývá rozestavět nádoby na verandu či zahradu a užít si klidný venkovní čas.

Zdroj: RealHomes