Lidová vůně, kterou komáři a klíšťata nemají rádi. Stačí pár kapek a utečou na kilometry daleko

Fotografie: Pixabay

Každého člověka čas od času obtěžuje komár, od kterého nakonec získá nejeden štípanec. S těmito triky si můžete s tímto hmyzem hravě poradit, a přitom vás to nebude stát mnoho peněz.

Komárů si můžete všimnout hlavně v létě, kdy je jejich největší výskyt u vody a také u dalších vodních nádrží. Lidé tento hmyz nemají rádi, jelikož dokáže nepříjemně poštípat a následné svědění je hodně obtěžující. V dnešní době si již můžete v obchodě zakoupit repelent, který komárům nevoní, a proto se od vás budou držet dále.

Léto plné nástrah

Na léto se těší plno lidí a hlavně děti, které čekají 2 měsíce prázdnin. V tomto období si lidé užívají venkovní oslavy, grilování, koupání ve vodě a mnoho dalších aktivit, jež si mohou dopřát pouze v letním období. Léto však není pouze plné akcí, ale také nástrah, před nimiž by se lidé měli bránit. Příkladem mohou být například klíšťata nebo méně nepříjemní komáři.

Vůně, kterou komáři a klíšťata nemají rádi

Doma si můžete vyrobit přípravek, který klíšťata ani komáři nemají v lásce, což je potřeba, jestliže se před nimi chcete chránit. Smíchejte 50 ml vodky v uzavíratelné sklenici společně s 20 nebo 30 kousky celého hřebíčku a následně pořádně promíchejte. Sklenici nechte uzavřenou na tmavém místě asi 10 dní a následně můžete tekutinu přelít do rozprašovače. Až budete chtít vyrazit ven, směs na sebe naneste a budete skvěle chráněni i bez kupovaného repelentu.

Fotografie: Pixabay

Dávejte si však pozor na to, že přípravek nepůsobí stejně dlouho jako ten kupovaný, a proto je potřeba ho nanášet opakovaně několikrát za den. Pokud si přelijete směs do menšího rozprašovače, jednoduše si ji můžete vzít i s sebou na cesty a poté ji pouze znovu nanést na tělo nebo oblečení.

Krásně voňavá domácnost

Jelikož komáři nesnáší více vůní než jenom hřebíček, můžete si nakoupit buď bylinky, ovoce nebo esenciální oleje, které můžete použít v aromalampě. Komáři nemají příliš v lásce anýz, levanduli, eukalyptus, mátu nebo tymián. Jakmile tyto bylinky budou vonět u vás doma, komáři se vašemu obydlí budou vyhýbat.

Na noční stolek položte citron

Není nic horšího, než když vás z hlubokého spánku probudí poletující komár, který vám neustále bzučí okolo hlavy. Abyste se příště hezky vyspali, použijte trik, jenž komára odežene za vás. Na noční stolek si dejte talířek a na něj položte citron rozkrojený napůl. Do každé půlky zapíchněte několik hřebíčků a máte hotovo. Vůni hřebíčku společně s citronem komáři nesnáší, a proto raději poletí jinam.

Zábrana do oken

Nejjednodušší metodou, jak se vyhnout komárům u vás doma, je použití sítí do oken. V dnešní době existuje mnoho firem, které vám do oken nebo i do dveří nainstalují sítě proti hmyzu, ale hravě si s nimi poradíte i sami. Pokud nechcete sítě v oknech, protože některé mohou zabraňovat výhledu z okna ven, vyzkoušejte trochu jiný trik.

Fotografie: Pixabay

Až budete chtít vyvětrat, dejte si do aromalampy trochu vody a přidejte do ní několik kapek esenciálního oleje. Zapalte čajovou svíčku a vložte ji do aromalampy. Vůně, která se po několika minutách bude linout z aromalampy, odežene každého komára, jenž by chtěl vletět k vám domů.

Zdroj: Mosquitomagnet, Healthline