Inspirace pro milovníky pletení. Vyrobte si ozdobné dekorace do domácnosti

Oplýváte talentem v oblasti ručních prací? Umíte šít, plést a háčkovat? Pak se můžete inspirovat různými vzory a vytvořit si ozdobné dečky, které zkrášlí váš interiér. K jejich vytvoření můžete použít jak klasickou přízi, silnější nit, provázek, nebo třeba i staré oblečení. Fantazii se meze nekladou.

Jak si vytvořit ozdobné dečky?

Ozdobné dečky vytvoříte nejlépe háčkováním. Na internetu je k dispozici mnoho videí, díky kterým se vám podaří uháčkovat krásnou novou dekoraci. Stačí si jen vybrat konkrétní vzor, sehnat si přízi v oblíbené barvě a začít. V dřívějších dobách ženy háčkovaly a pletly standardně. Učily je to jejich matky, či babičky, a tak ruční práce ovládaly velice dobře. Dnes již tyto aktivity poněkud upadají, ale i přesto se najdou kreativní duše, které se stále věnují vyrábění úžasných výtvorů.

Zužitkovat můžete při pletení dečky, nebo malého koberečku i bavlněné tričko, které nastříháte na dlouhé proužky, zakroutíte a proplétáte do sebe dle vzoru. Návody jsou k nalezení také na internetu.

Na co ozdobné dečky použít?

Dečky, které uháčkujete, nemusíte omezit na to, že budou jen pouhou dekorací na stůl. Použít je můžete například k výrobě hodin. Postačí dečku naškrobit a bude dobře držet tvar. Takové hodiny osloví zejména romantické duše.

Úžasné světelné efekty ozdobné dečky vytvoří na kulatém lustru, ke kterému je připevníte. Velmi pěkně budou dečky vypadat i našité na dekorativních polštářcích a zajímavý z nich bude i povlak na polštáře. Ozdobit dečkami můžete zkrátka ledasco. Skvěle budou vyhlížet našité na látkových pořadačích a boxech, nebo všité na zadní straně trička.

Pakliže uháčkujete malé dečky, mohou z nich být i praktické podložky pod hrnky a sklenice na stůl. A když několik ozdobných deček připevníte k sobě, vznikne vám velice designový závěs do obývacího pokoje.

Další využití ozdobných deček

Zde jsou další nápady, jak uháčkované dečky použít: jako dekoraci vázy, misek na svíce, jako potah na křesla, jako svrchní materiál na romanticky vyhlížející kabelku, na ozdobu kelímku s tužkami, jako stínidlo na lampu, výzdoba ubrusu, potahů na gauči, nebo neotřelý obraz do interiéru. Vymýšlet s dečkami lze kdeco.

Fotografie: Pinterest