Muž vzal staré křeslo a v domácích podmínkách ho dokonale zrenovoval

Pokud máte doma staré křeslo a nevíte co s ním, můžete jej proměnit opět ve vkusný kus nábytku, který bude lahodit oku třeba na terase, nebo chalupě a poslouží svému účelu i nadále. Postačí jen vám k tomu jen pár věcí, trocha té trpělivosti, zručnosti a skvělý výsledek je na světě. Projevte svou kreativitu a pusťte se do toho.

Jaký materiál budete potřebovat na renovaci starého křesla?

Než se pustíte do obnovy křesla, připravte si tento materiál:

  • pěnový molitan na nové polstrování
  • velký kus barevné bavlněné látky na potah (barvu a vzor vybírejte podle sebe)
  • řemeslnou sešívačku
  • vrtačku a vruty

Dále budete potřebovat také nůžky, ostrý kobercový nožík, barvu na kovy, či dřevo, podle toho, z jakého materiálu je vaše staré křeslo vyrobené.

Jak postupovat při renovaci křesla?

Nejprve je nutné staré křeslo rozmontovat na jednotlivé díly. K ruce si následně vezměte opěrku a sedák a odstraňte z nich staré polstrování a potah. Podle starého kusu polstrování si odměřte nový materiál a odřízněte pomocí ostrého kobercového nožíku.

Molitan pak nastřelte sešívačkou k dřevěné opěrce a sedáku, aby dobře držel. Na řad je odměření vhodného kusu látky, kterou stejným způsobem připevněte ke konstrukci křesla. Područky a podnožky následně přetřete barvou dle svých preferencí a nechte zaschnout.

Až bude barva suchá, přivrtejte pomocí vrtačky područky a podnožky k opěrce a sedáku. Tyto kusy k sobě také musíte opět připevnit. A vaše nové křeslo je na světě! S jeho renovací si můžete skutečně pohrát dle vaší fantazie.

Možností je připevnění různých látek na polstrování, aby bylo křeslo veselé a pestrobarevné. I podnožky a podpěrky je možné natřít pestrými odstíny.

Vyrobíte tak velice originální kus nábytku, který vám všichni budou zcela jistě závidět. Křeslo můžete hrdě vystavit i v obýváku a pohodlně se do něj usadit při sledování oblíbeného pořadu.

Fotografie: Shebby-Chic