Nastěhovala se do malého domku na dvorku. Za 754 tisíc Kč má bohaté bydlení o rozloze 41 m²

Fotografie: Ian Paterson / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Žít v malém domečku nutně neznamená žít v chudobě. Díky přestěhování si žena mohla rozjet vlastní byznys, ve kterém je nyní velice úspěšná.

Precious Price je cílevědomá žena, která vždy věděla, co chce. Měla práci snů, žila takový život, jaký si ho kdysi vysnila, a byla šťastná. Nic jí nechybělo, s radostí chodila s přáteli na kávu, do kina či divadla. O víkendech si ráda zašla i do klubu zatancovat. Jak už to tak ale bývá, osud jí několikrát podkopl nohy. Když jí v práci snížili plat, stalo se pro ni obtížné financovat svůj vlastní dům. Musela eliminovat provozní náklady na minimum. Proto se rozhodla, že se přestěhuje. Koupila stavební parcelu, kde postavila vlastní dům.

Vše si dokázala zařídit

Ačkoliv najednou vydala poměrně dost peněz, aby se dům podobal jejím vysněným představám, byla to pro ni investice. I tak byla cena podstatně nižší než ta, za kterou by kupovala byt. Ať už v centru, či na okraji města. Dům se jí vydařil. Na první pohled vypadá stísněně, s minimem prostoru. Ve skutečnosti je v něm ale vše, co Precious ke svému životu potřebuje. Krásná moderní kuchyň s lednicí, sporákem, troubou a myčkou. Koupelna je řešena rafinovaně. Sprchový kout má skleněné dveře, tudíž je opticky mnohem prostornější.

Ačkoliv je její ložnice nahoře a musí se do ní dostat po žebříku, nevadí jí to. Miluje to. Leckomu by se to nelíbilo, z důvodu nepraktičnosti. Jakmile si ale člověk zvykne, je mu vše jedno. Navíc si to vybudovala celé sama a je na své dílo patřičně pyšná. Venku si dokázala vytvořit i menší posezení a místo pro svého psa. Bylo jí 26 let. Sama si postavila vlastní dům, žila nezávisle, ale chyběl jí příjem peněz. Dlouho nevěděla, jak by si mohla vydělat nějaké dobré peníze. A pak na to přišla – mít nějaké bydlení k pronájmu.

Plnění snů je skvělé

A skutečně si jedno takové koupila. Byl to velký enormní dům, mnohem větší než ten, ve kterém původně žila. Dala ho na Airbnb, kde si ho lidé všimli a začali jí chodit nabídky k pronajmutí. Bylo to jako ve snu. Ona sama tomu nemohla uvěřit, ze všeho byla unešená. Vše jí totiž skvěle vyšlo. Má vlastní bydlení, příjem peněz a bezstarostný život. Za vše je vděčná, uvědomuje si, že takové štěstí nemá každý. Každému ale přeje, aby se mu plnily sny, je to totiž to nejlepší, co se může člověku přihodit. Ona o tom ví své.

Dodnes tam žije. Z domu má možnost pracovat, a jakmile se cítí vyčerpaná, má hned vedle poklidnou louku i les. Tam s radostí chodí se svým pejskem, jemuž trpělivě hází hračky. Svobodu si užívá plnými doušky a žádného svého rozhodnutí nelituje. Bere to jako příležitost, kterou, jako jedna z mála, přijala. Sama ale přiznává, že se jí občas zdá, že žije ve snu. Krásném snu, z něhož se nechce probudit. Doufá, že se jí její štěstí bude držet po zbytek života, nerada by se vzdala všeho, co do teď nastřádala.

Zdroj: PositiveVibration

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]