Žena vzala do ruky vidličku a obyčejnou stužku. To, co následně zvládla udělat během několika vteřin, letos využijete při balení dárků

Fotografie: Depositphotos

Chcete originálně ozdobit vánoční dárek nebo přání? Můžete si snadno vyrobte vlastní roztomilou mašličku za pomoci stužky a vidličky.

Vánoční svátky se blíží rychlým tempem a jistě se vám bude hodit tip na kreativní ozdobu, kterou můžete zdokonalit váš dárek nebo vánoční přáníčko. Do výroby můžete klidně zapojit i děti, a navíc ušetříte peníze za nákup těchto ozdob. Nemusíte se bát, pokud máte pocit, že nejste příliš zruční a ruční práce vám nic neříkají. Podle tohoto návodu zvládne udělat krásnou mašličku naprosto každý, a k tomu vás opravdu vyjde pouze na pár korun.

Postačí vidlička, dvě stužky v různých barvách a svíčka

Nejprve si z kuchyně přineste vidličku. Nejlépe se vám bude pracovat s vidličkou, která má čtyři hroty. Poté si vezměte barevnou šifonovou stužku a provlékejte ji hroty vidličky. Pokračujte s provlékáním oběma směry, dokud nebudete mít několik řad stuhy. Vezměte si druhou stužku a navlékněte ji svisle kolem svázané stuhy ze středu vidličky a svažte je k sobě. Pak je ještě pevně utáhněte uzlem.

Fotografie: Pixabay

Pokud jste vše zvládli, opatrně mašli z vidličky sundejte a to, co vám zbylo, nůžkami ustřihněte na vhodnější velikost. Aby se mašlička netřepila, budete ji potřebovat zapečetit. To uděláte tak, že si vezmete svíčku, kterou zapálíte. Konce zapečete tak, že je namočíte do vosku ze zapálené svíčky.

Myslete však na to, že se máte při práci s ohněm chovat opatrně, obzvláště pak, pokud jste se rozhodli zapojit děti! Tento krok raději udělejte vy.

Fotografie: Freepik

Pochlubte se „homemade“ ozdobou

Pokud jste zvládli všechny předchozí kroky (a my věříme, že ano), pak je vaše mašlička připravena k použití. Můžete ji přivázat nebo přilepit na vámi vybraný dárek nebo na vánoční přání, rámeček s fotkou, či dokonce použít jako ozdobu do vlasů. Buďte kreativní, kombinujte různé barvy. Je to tak krásné a jednoduché! Zde vám přinášíme také videonávod, jak si tuto nádhernou ozdobu vytvořit:

Zdroj: YouTube / Handimania

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]