Jednoduché háčkování čtverečků 2.díl

háčkovaných čtverečků, je možné vyrobit nepřeberné množství výrobků. Přináším hrubý popis práce. Šikovnější si určitě poradí a začínající mohou hledat postupy, tak jako já. Ty jsou většinou na youtube nebo si můžete zakoupit knížky, kde jsou vysvětlivky a podrobné popisky. Postupy na háčkování a různé výrobky, rovněž naleznete v časopisech.

Háčkovaná sukýnka

Opět si zvolím velikost čtverečků a barevné ladění. Uháčkovala jsem 24 čtverečků o velikosti 9x9cm. Odpovídá to zhruba velikosti S-L. Materiál, je pružný a přizpůsobivý. Čtverečky se sháčkují a na horním okraji, jsem uháčkovala obyčejným a hladkým vzorkem pruh 10cm široký. Na něj jsem našila, předem uháčkované poutka, kterými provléknete opasek. Sukýnka, je vcelku rychle zhotovená a vhodná, pro jarní, podzimní a zimní počasí. Opět záleží na šířce příze. Velmi krásně vypadají háčkované věci i na léto, pokud zvolíme tenký háček a jemnou přízi. Práce však přibývá pomaleji.

Háčkovaný svetr

Klasicky si zvolíme v jakém barevném provedení, budeme háčkovat. Pokud se vám podaří uháčkovat více čtverců, není to na škodu. Vždy se dají využít, třeba na podšálek pod hrníček, dečku na komodu a jiné. Jako první část jsem zvolila zadní díl, kdy jsem vytvořila sešitím čtverečků obdélník. Sešívala jsem úmyslně z lícní strany, protože sešívaný šev působí jako ozdoba. Přední díl se skládal ze dvou úzkých pruhů, které se musejí kousek navzájem překrýt. Já jsem uháčkovala 3cm široké lemy, pro umístění knoflíků a místo dírek jsem uháčkovala řetízkovým stylem poutka. Sešila jsem ramena a poté jsem zhotovila rukávy. Opět se jednalo o dva obdélníky. Ty jsem všila půl do předního dílu a půl do zadního dílu. Potom stačí sešít spodní části rukávu a boční strany. Límec jsem doháčkovala zvlášť.

Háčkované pončo

Jedná se o velmi jednoduchý a přitom moderní a praktický kus oděvu. Čtverečky se sešijí k sobě s tím, že si necháme prázdné místo uprostřed, na prostrčení hlavy. Otvor háčkováním začistíme a provlékneme šňůrku. Na konci šňůrek zhotovíme bambulky nebo střapečky.

Fotografie: pixabay.com