87letá důchodkyně se rozhodla potěšit předčasně narozené děti. Uháčkovala více než 1000 chobotniček. Její inspirativní příběh by měl znát každý

Fotografie: Depositphotos

Na Nový rok si hodně lidí dává různá předsevzetí, která se snaží dodržet. Jedno si dala i tato starší paní.

Agnes Wagner (87) je dáma, jež když něco řekne, zkrátka to dodrží. Dánská důchodkyně si splnila své životní poslání dát něco těm nejzranitelnějším – předčasně narozeným dětem. Rozhodla se, že uháčkuje 1 000 plyšových chobotniček, které těmto dětem dá. S projektem začala v létě 2013 a od té doby háčkuje plyšové chobotničky, jež potom posílá do všech nemocnic v republice.

Proč zrovna chobotnice

Agnes celý život pracovala jako zdravotní sestra, takže se mnohokrát setkala s předčasně narozenými miminky a věděla, že jim se musí pomáhat úplně nejvíce. Svoji práci vážně milovala a nesla těžce, když musela odejít do důchodu. Proto chtěla pomoci jinak, když už tu pro ně nemohla pořád být. A tak se rozhodla začít háčkovat chobotnice.

Agnes řekla, že chobotnice mají uklidňující účinek na předčasně narozené děti. Dlouhé paže chobotnic dětem připomínají pupeční šňůru. Také řekla, že místo toho, aby teď seděla na křesle a dívala se na televizi, využije svůj volný čas jinak. Myslí na všechny děti, které může její práce utěšit a uklidnit. Chce v tom prý pokračovat tak dlouho, jak jen to půjde.

Fotografie: Pexels

Maminky jsou jí vděčné

Ze začátku vůbec netušila, že se jí podaří uháčkovat více než 1 000 chobotnic. Dá to totiž nějakou práci, ale když člověk miluje to, co dělá, rychle mu práce utíká. Do toho Agnes věděla, že její chobotničky pomohou několika dětem, které to opravdu potřebují. A všichni jsou jí za to velice vděční. Sestřičky z různých nemocnic se shodly na tom, že se vždy těší na dodávku od Agnes.

Také maminky těchto předčasně narozených miminek jsou rády, že se o ně někdo takto stará. Samozřejmě, že v nemocnici dělají vše pro to, aby je zachránili, ale maminkám se líbí spíše tento lidský přístup. Agnes doufá, že stihne udělat ještě dalších 1 000 chobotniček nebo klidně ještě více. O sobě říká, že má stále energie na rozdávání, že ji háčkování dobíjí.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]