Útočník si jako oběť vybral 80letou důchodkyni. Po její geniální reakci jí popřál hezký den a odešel

Fotografie: Depositphotos

Osmdesátiletá žena nahlásila policistům opravdu neobvyklé přepadení. Muž s nožem v ruce po ní požadoval peníze. Když se rozplakala, odešel.

Je to snad útočník se srdcem, ve kterém se hnulo svědomí? Rakouský deník Heute informoval o čerstvém případu ženy, která byla napadena neznámým mužem. Stařenka, jež si vyšla na procházku do místního parku, se zdála jako snadná oběť pro loupežné přepadení. Když však útočník viděl, jak se vyděšená žena rozplakala, sám změnil své původní plány a nechal ji být.

Zaútočil za bílého dne v parku

K nejrůznějším přepadením dochází bohužel dnes a denně a o většině z nich se veřejnost ani nedozví. Tento případ je však tak kuriózní a vymyká se natolik, že se ho chopila i zahraniční média. Zdá se, že v Rakousku řádí útočník, který má svědomí. Přepadení se odehrálo ve městě Villach (česky Bělák) 12. února po druhé hodině odpolední.

80letá důchodkyně si vyrazila na procházku do místního parku. Vůbec nepředpokládala, že by se jí mohlo něco za bílého dne stát. Bohužel si ji však vyhlédl útočník, který k ní přistoupil s nožem v ruce a požadoval po ní finanční hotovost. Žena ale u sebe žádné peníze neměla a z očí jí začaly téct slzy. Pak situace nabrala nečekaný směr, kdy útočník svého jednání okamžitě zanechal a nůž schoval.

Strážníkovi se málem tato obhlídka stala osudovou. Během přepadení dostal geniální nápad, kterým přivolal psa

Schoval nůž a popřál jí pěkný den

„Žádný problém, přeji vám hezký den,“ řekl podle deníku FrankfurterRundschau útočník a odešel směrem do centra města. Vyděšená žena se po chvíli vzpamatovala a vše nahlásila policii. Neznámý útočník měl mít na sobě černou mikinu s kapucí a bílo černé boty. Měl mluvit bez přízvuku a bylo mu mezi 25–35 lety. Nedlouho nato policie zadržela podezřelého.

Při identifikaci však žena uvedla, že se nejedná o muže, který ji přepadnul. Policie tak nadále po neznámém muži pátrá. I když ženě fyzicky neublížil a možná se v něm opravdu hnulo svědomí, hrozí mu stejný trest jako kterémukoliv útočníkovi se zbraní. I když se starý člověk může zdát jako snadná kořist, není tomu vždy tak. Na SvětěKreativity jsem nedávno psali o 77leté důchodkyni, která se zlodějům postavila.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]