77letá důchodkyně zlodějům ukázala, že se rozhodli oloupit nesprávnou osobu. Díky její pohotové reakci se je podařilo rychle dopadnout

Fotografie: Depositphotos

Na světě dochází denně k mnoha přepadením, o kterých jiní lidé nemají ani tušení. Některé případy se však dostanou i na sociální sítě, protože se v nich odehrálo něco, co nikdo nečekal.

Mezi lidi, kteří se nejčastěji cítí ohroženě, patří hlavně senioři, ženy, mladé dívky a děti. Obvykle je to z toho důvodu, že tyto skupiny lidí působí bezbranně. Zloději si nejčastěji vybírají právě menší nebo slabší lidi, kteří se nemohou bránit. V tomto případě se zloději rozhodli okrást babičku, jež si právě vybírala peníze, ale po chvilce zjistili, že to nebylo příliš dobré rozhodnutí.

Neobyčejná žena

Ženě jménem Winifred (Věra) Peel je 77 let a pochází z Wirral ve Spojeném království. Její vnoučata o ní mluví jako o neobyčejné ženě, která již od jejich dětství dokázala proměnit obyčejné věci v něco překvapivého. Postupem času, jak vnoučata dospívala, si uvědomovala, že jejich babička vždy z něčeho normálního udělala něco speciálního, a to samé se stalo i v tomto případě, kdy nikdo nečekal, že se zachová zrovna takto.

Fotografie: Unsplash

Stařenka si šla pouze vybrat peníze

Jednoho dne se rozhodla, že si půjde jako obvykle vybrat peníze do bankomatu. V momentě, kdy zadávala kód ke své kartě na automatu, všimla si v zrcátku, že se k ní někdo zezadu blíží. Než stihla pohotově zareagovat, objevili se u ní dva muži, kteří jí znemožnili přístup k bankomatu. Poté přišel třetí muž, jenž začal zadávat částky, které chtěl z bankomatu vybrat.

Zloději chtěli vykrást účet

Zatímco se jeden z mužů chystal vybrat z bankomatu peníze této ženy, Winifred Peel si uvědomila, že pokud něco neudělá, vezmou jí všechny peníze, které má. Naštěstí si Winifred rychle vymyslela, co má udělat. Zloděje u bankomatu popadla za límec a vší silou udeřila jeho hlavou o bankomat. Stihla to udělat třikrát a poté se všichni sebrali a utekli. Hned nato zavolala žena na pomoc policii.

Pachatelé nebyli dlouho na svobodě

Díky rychlému jednání Winifred se policistům podařilo zloděje dopadnou ještě téhož dne. Policie totiž mohla jednoho z mužů identifikovat velmi rychle, jelikož měl ránu na hlavě od bankomatu. Byli zadrženi, převezeni k soudu, kde se ke svému činu přiznali, a poté byli uvězněni.

Fotografie: Depositphotos

Winifred sdělila, že mužům bylo úplně jedno, jak ji to do budoucna ovlivní. Naštěstí se při tomto přepadení ukázalo, že je v ní dostatek síly ještě z dob, kdy chodila se svými bratry čtyři dny v týdnu do posilovny.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]