Policie obdržela telefonát od zoufalé stařenky. 97letou ženu navštívili, protože se cítila osamoceně

Fotografie: SokolCZE / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Na tísňovou linku zavolala 97letá žena, která měla vskutku neobvyklý dotaz. Operátor linky vše nahlásil vedoucímu a ten se ihned rozhodl jednat. Neuvěříte, co policisté udělali.

S velmi neobvyklou prosbou se obrátila žena na policisty na tísňové lince. Jak informoval web PositiveVibration, stařenka se dostala na hranici svých sil a nedokázala čelit smutku z osamělosti. Reakce italských karabiniérů si vysloužila stovky pochvalných komentářů na sociálních sítích. Taková ochota se hned tak nevidí.

Stařenka se cítila velmi osaměle

Opravdu kuriózní telefonát přijali karabiniéři na tísňové lince v italském Turíně. Kontaktovala je 97letá Maria, která vyjádřila neobvyklé přání. Zdůraznila, že se nenachází v ohrožení života, ale zeptala se, jestli by ji nemohl někdo přijít navštívit, protože se cítila opravdu osaměle. A obzvlášť ve slavnostní den, kdy jí nikdo nepřišel popřát k Mezinárodnímu dni žen.

Jakmile se o tomto telefonátu dozvěděl vedoucí stanice, ihned na místo vyslal tři karabiniéry, dva muže a jednu ženu. Všichni přišli stařenku alespoň trochu rozptýlit z její samoty. S úsměvem na rtech s ní pak strávili společné chvíle nad kávou a koláčem, který paní Maria sama upekla. Fotografie z této návštěvy pak karabiniéři zveřejnili na svých oficiálních facebookových stránkách.

Policie dopadla muže ve vykrádaném domě. Našli ho v momentě, kdy si zde odskočil na toaletu

Dobrý skutek si vysloužil slova chvály

Lidé pod fotografii připojili stovky pochvalných komentářů. „Skvělé! Dobří kluci, vždy blízko lidem, kteří potřebují péči a spravedlnost! Gratulujeme a děkujeme, že jste vždy tady!“ zněl jeden z nich. Paní Maria nemohla být šťastnější. I když nechtěla nikoho rušit při práci, byla už tak dlouho sama, že se nakonec odvážila a poprosila na tísňové lince o pomoc.

Bohužel osamocených starých lidí stále přibývá, a kdo dlouho nebyl opravdu sám, jen těžko si může představit, co tito lidé prožívají. Jakékoliv vlídné slovo a pozornost pak opravdu stojí za to, protože dokáží takového osamělého seniora vytrhnout z chmurných myšlenek. Na SvětěKreativity jsme psali také o jiné seniorce, která se cítila velmi osaměle. Její dojemný vzkaz donutil sousedku jednat. Dnes jsou z nich přítelkyně.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]