Matka našla v kočárku sledovací zařízení se jménem jejího syna. Podle policie to nebyla náhoda

Fotografie: Depositphotos

Šok zažila maminka, když v kočárku našla malé zařízení, které dokáže lokalizovat polohu. Neměla tušení, kdo ho tam dal, a varuje ostatní rodiče.

Na výletě v ZOO se této mamince přihodila velmi znepokojující věc. V kočárku našla sledovací zařízení, na kterém bylo navíc jméno jejího syna. Podle deníku TWN vše nahlásila policii a ta potvrdila, že se o žádnou náhodu nejedná. Ve svém příspěvku nyní varuje ostatní, aby se takového zařízení ihned zbavili nebo z něj alespoň smazali data.

Něco malého vypadlo z jejího kočárku na zem

Mladá maminka Nicole zveřejnila na svém tiktokovém účtu příspěvek k zamyšlení. Před rokem se jí totiž stala velmi znepokojivá věc, ke které se nyní musela vrátit. Tehdy vzala své tři děti sama do ZOO. V kočárku měla miminko a vedle sebe tříletou holčičku a devítiletého syna Jaxe. V jednu chvíli zaslechla, jak něco propadává jejím kočárkem. Malá věc skončila na zemi a Nicole ji málem přejela.

Když zvedla tuto malou věcičku ze země, zjistila, že jde o AirTag. Tedy zařízení, které můžete použít na vystopování ztracených věcí. Ona však nikdy nic takového nepoužívala. Co ji překvapilo ještě více, bylo, že na zařízení bylo jméno jejího syna „Jax“. Nechápala, kde se to v jejím kočárku vzalo, a ihned volala manželovi, jestli něco takového nepořídil, aniž by jí o tom řekl.

Policie si nemyslí, že by to byla náhoda

Všichni blízcí ji však ujistili, že nic takového nekupovali. Bylo tu ještě jedno možné vysvětlení. AirTag mohl patřit dítěti se stejným jménem a nějakým náhodným způsobem se dostat do jejího kočárku. Zkratka jména Jax je ve Spojených státech poměrně běžná. To však bylo vyloučeno jako příliš velká náhoda a ani policie, které pro jistotu celý incident nahlásila, si nemyslela, že by se jednalo o náhodu.

10letá holčička se málem stala obětí únosu. Její geniální plán ji zachránil 5 vteřin před katastrofou

@diamondnicolew Posting this after realizing that if i had know more about thus beforehand, i could have handled the situation differently and warned the establishment that someone was doing this. Also, bc i had a gut feeling that it wasnt a coincidence and so many people told me it had to me. It wasnt a coincidence. People are using airtags more strategically now that they have the resources to do so. #humantraffickingawareness #airtag #appleairtag #airtagtracking #fyp #foryoupage ♬ original sound – Diamond 💎

Nicole však na celou věc nakonec zapomněla a přestala ji řešit. Teď však starý incident připomněla, protože jí někdo poslal video, kde říkal, že se mu stala úplně obdobná situace. Našel AirTag ve svých věcech, aniž by si ho kdy kupoval. Nicole tak začala více pátrat po internetu a nakonec se jí podařilo zjistit, že se rozhodně nejedná o ojedinělé případy.

Zdá se, že někdo chodí na veřejná místa, poslouchá, jak rodiče své děti oslovují, a pak vybere z většího množství AirTagů ten, který odpovídá jménu dítěte. Účel těchto aktivit však Nicole nevypátrala. Vzhledem k tomu, že AirTag dokáže lokalizovat statickou polohu, je opravdu nepříjemné, když se vám něco takového ocitne ve věcech. Policie doporučuje, aby lidé takové AirTagy promazali nebo se jich zbavili. Na SvětěKreativity jsme rovněž psali o 10leté holčičce, která se málem stala obětí únosu. Zachránilo ji smluvené heslo.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*