Předtím než jdete spát, vždy zavřete dveře do pokoje. Může vám to zachránit život

Fotografie: Depositphotos

Zdravý spánek je vlastně stejně důležitý, jako konzumace vyvážené stravy nebo pravidelné cvičení. A sami dobře víte, že když máte spánku nedostatek, je to hned znát.

Zavírání dveří do ložnice před tím, než jdete spát, je jednoduchá věc, díky níž si někdy můžete doslova zachránit život. Je to tím, že zavřené dveře mohou v případě požáru zamezit plamenům a toxickému výparu. Dokázal to výzkum, který se specializoval na bezpečnost hasičů. Vy, co jste do teď dveře od ložnice nezavírali, to už tedy raději vždy dělejte.

Důležitá věc, která vás ochrání před plameny

Někteří lidé mají pocit, že v případě požáru se mohou díky otevřeným dveřím snáze evakuovat. To si ale myslí špatně. Zavřené dveře totiž mohou představovat něco jako bariéru a ochranu před kouřem a plameny. Takže zavření dveří každé místnosti je opravdu důležité. Během požáru se totiž plameny v našem bytě šíří vážně hodně rychle.

Fotografie: Unsplash

Před čtyřiceti lety jsme měli na únik z hořícího prostoru přibližně 17 minut. V dnešní době je tento čas zkrácený na pouhé 3 minuty. A to z toho důvodu, že hodně nábytku se dnes vyrábí z plastu a z hořlavých materiálů. Riziko úmrtí na toxické plyny je tak velmi vysoké.

Je třeba protipožární opatření

Ve Francii zemře každý rok více než 8 000 lidí při požáru domu. Každý dům by měl mít vevnitř kouřový detektor, měla by to být samozřejmost. Toto zařízení začne houkat, když pocítí, že v místnosti je kouř.

Fotografie: Pexels

Nikdy byste neměli nechávat zapojená jakákoliv elektrická zařízení. Nenabíjejte svůj telefon přes noc a pokud jste kuřáci, cigarety pořádně típejte. Udržujte zápalky a zapalovače mimo dosah dětí. Nenechávejte nádobí na sporáku bez dozoru. Jednou ročně si zavolejte odborníka na čištění potrubí a komínů.

Jak se chránit před ohněm

Pokud vás už něco takového, jako je požár domu, potká, musíte dodržovat určité rady, abyste ochránili sebe a svoji rodinu. V první řadě evakuujte oblast. Nechoďte nikam dvakrát a zavolejte hasiče, kterým odpovídejte na jejich otázky. Snažte se nepanikařit. Pokud jste v kouři, přikrčte se a zakryjte si nos kapesníkem.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]