Renovace nábytku svépomocí: Ze starých židlí pohodlné sezení

Renovace nábytku je v současné době velmi populární. A to z několika různých důvodů. Je to jak proto, že získáme unikátní design, tak proto, že můžeme originálně změnit něco, co už bylo na vyhození. Kladem je i fakt, že nás tento postup nemusí stát velké peníze. Stačí, když se do renovace pustíme svépomocí. Máme pro vás několik tipů, jak se dají využít staré židle.

Z židle originální lavice

Židle se dnes primárně používají v jídelně, u jídelních stolů. Pokud jste stávající obměňovali a pro ty staré nemáte využití, nemusíte je vyhazovat. Může z nich vzniknout originální lavice. Ta najde využití třeba na chodbě vašeho domu, nebo na vaší zahradě. Kladem je také to, že postup výroby není nijak jednoduchý.

Základem je příprava

Příprava je základ. Jako první se nutné demontovat z vašich židlí sedáky. V případě potřeby můžete židle i vylepšit. Renovace nábytku může být spojena třeba s opravami, broušením, nebo novým nátěrem. Pokud to vaše židle vyžadují, jsou dané postupy nezbytné. Výsledná lavice by měla nabídnout nejenom komfort, ale i skvělý vzhled.

Pevná deska jako základ nového sedáku

Nyní bude třeba připravit si novou desku, která se stane základem vašeho sedáku. Použít můžete různé druhy překližek, stejně jako dnes tolik populární MDF desky. Důležité pro vás je vyříznout správnou velikost a správná tvar. Zde více než kde jinde platí: Dvakrát měř, jednou řež.

Lavice musí být měkká

Renovace nábytku není založena jenom na tom, že starým kusům dáte nový vzhled. Je třeba myslet i na praktičnost. A tak nezapomínejte na pohodlí vaší nové lavice.

Proto je vhodné přidat vrstvu molitanu nebo jiného polstrování, kterou potáhnete látkou, nebo třeba kůží či jiným materiálem, který nahradí klasické čalounění.

A je hotovo

Nyní už stačí desku k sezení připevnit k židlím a je hotovo. Najednou vidíte, že i věc, která byla na vyhození, může jak skvěle vypadat, tak může mít i své další velmi praktické využití. Stačí trocha zručnosti.

Fantazii se meze nekladou

Nezapomínejte také na to, že při renovaci nábytku a využití židlí se fantazii meze rozhodně nekladou. A to jako pokud jde o velikost lavice a počet židlí, které vyroníte. Také myslete na to, že nemusí být jenom vedle sebe, ale mohou být i proti sobě. Klidně lze zvolit i variantu kde vyrobíte praktický spodní odkládací prostor, ve formě police. Je to jenom na vás.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]