Staré pneumatiky poslouží jako základ pro zahradní jezírko

Vždy jste toužili po tom, udělat si na svém pozemku zahradní jezírko? Pokud ano, ukážeme vám, že to lze poměrně jednoduše a rychle. Stačí k tomu mít něco celkem netradičního, a to staré pneumatiky. A ideálně ty větší, třeba od nákladního vozu. Když jich několik máte, tak se můžete pustit do práce.

Pneumatiky do země

Jako první je třeba pneumatiky zakopat do země. Je třeba vykopat díry, které budou obvodem odpovídat velikosti pneumatiky. Odpovídat by měly také hloubkou, aby pneumatiky po vložení do vykopaného otvoru byla ve srovnatelné výšce s okolní zeminou. Než ji do díry vložíte, doporučujeme na dno díry dát dostatek přesátého písku jako podklad.

Odřízněte bočnici

Když je pneumatika na svém místě, je třeba odříznout bočnici. To nedoporučujeme dělat ručně, protože je lepší vzít si elektrické nářadí. Bočnici důkladně odřízněte a potom okraje zarovnejte tak, aby nebyly nijak ostré. Takto pokračujte i u ostatních pneumatik.

Nyní folii

V tuto chvíli máte základ pro své zahradní jezírko hotový. Nyní už budete potřebovat jenom opravdu kvalitní silnou a pevnou folii, kterou vyložíte po celé vnitřní straně pneumatiky. Před její okraj folii zahnete, zahrnete zeminou a také upevníte kameny. Je třeba zajistit, aby folie dobře držela na svém místě.

Nyní vodu

Přichází na řadu první test, zda bude vaše zahradní jezírko fungovat. Do folie, tedy do pneumatiky nalijte vodu. A nechte ji zde minimálně přes noc. Pokud nedošlo k úniku, je vše v pořádku a vše těsní. Pokud voda uniká, zjistěte kde se tak děje a proveďte opravu, nebo výměnu folie.

Na závěr estetika

Když vše funguje, je třeba zajistit, aby vaše zahradní jezírko vypadalo k světu. Jak na to? Samozřejmě velmi jednoduše. Základem budou určitě kameny, dále také různé vodní rostliny, a zapomínat nelze ani na úpravu okolního terénu. Až poté můžete říci, že máte hotovo. A až se svým jezírkem budete chlubit, nezapomínejte zmínit, že jeho základem jsou staré pneumatiky.