Vytvořte si útulné prostředí na vaší zahradě díky originálním dekoracím

Zahrádka je místo, kam mnohdy můžeme zavítat za účelem relaxace. Sednout si pod strom, slunečník, do trávy nebo oblíbeného křesla. To záleží na nás, jaké místečko si vytvoříme. Zahradu bezesporu tvoří tráva, stromy, keříky a květiny. Avšak k vytvoření útulného prostředí poslouží i zahradní dekorace.

Ty si můžeme buď přímo koupit, nebo některé vyrobit i sami. Jako vázička může sloužit sklenka od kompotu, vína, stará konvice na čaj a mnoho dalších nápadů. My vám dnes přinášíme pár tipů, jak oživit zahrádku.

Starou konev nevyhazujte

Jestliže vlastníte starou konev, která je buď děravá či z jiného důvodu dosloužila – nevyhazujte jí. Konev natřete barvou, která nebude trpět, když jí necháte venku. Můžete jí také ozdobit tak, jak jsem to učinila já technikou decoupage. Horní vrstvu tvoří ochranný lak. Konev postavte na příhodné místo a naplňte kamením, aby jí neodvál první silnější vítr. Můžete jí nechat samostatně jako ozdobu nebo do ní nasadit i kytku. Stejně tak lze využít starý plechový kýbl či škopek. Dokonce i plechovky od barev.

Stará kolečka

Stejně tak můžete vytvořit dominantní ozdobu ze starých koleček. Nejdříve je musíte umýt, začistit smirkovým papírem a ošetřit. Následně nanesete jakoukoliv barvu, která je určená pro venkovní prostředí. Kolečka postavte doprostřed trávníku nebo na místo, kde půjdou vidět. Pokud jsou děravá, můžete do nich rovnou nasypatstaré kolečka hlínu a nasadit kytky. Otvory si můžete udělat i vrtačkou. Pokud si na to netroufáte, opět naplňte kolečka kamením a postavte květináče s kytkami. Nedávejte hlínu do koleček, jestliže v nich nejsou otvory. Voda by neměla kudy odtékat a kořínky kytek by uhnily.

Kupovaná dekorace

Pokud nepatříte mezi kutily – nevěšte hlavu. Dnes se dají poměrně levně nakoupit úžasné zahradní dekorace a nemusíte se spoléhat pouze na zahradní trpaslíky. Ty mají sice stále své kouzlo, ale přeci jen dnešní trh je v této oblasti velmi pestrý. Trakářky, soudky, sošky, fontánky, okrasná krmítka pro ptáčky a mnoho dalšího. Stačí zavítat do specializovaného obchodu nebo nakoupit online z pohodlí domova.

Obrázek: topdreamer, forums2.gardenweb