Muž našel na zahradě truhlu s pokladem z druhé světové války

Dmitrij Lukačov je mladý muž, který učinil zajímavý objev. Muž žije od narození v Kyrgyzstánu, a když si jednoho den plánoval, že se pustí do výstavby suché toalety vedle své chalupy, netušil, na jaký objev narazí. Na zahradě, hluboko pod zemí našel desítky let starou truhlu, která byla plná cenných věcí z období druhé světové války. Co vše tedy záhadná truhla obsahovala?

Osobní věci vysoce postaveného důstojníka

Když při kopání jámy Dmitrij narazil na truhlu, s velkým překvapením se ji jal otevřít. Nalezl v ní celou řadu zajímavých věcí. Například šlo o německou uniformu z období druhé světové války, která dle odznaků patřila kapitánovi německé armády.

Stuhy na oblečení také značily, že se jednalo také o vojenského zdravotnického pracovníka. Vzhledem k místě nálezu historikové předpokládají, že ukrytá uniforma patřila vojákovi, který bojoval v roce 1940 na východní frontě. Kromě oděvu však bedna obsahovala další cennosti.

Krabice s drahými doutníky a lahve rumu

Tehdejší německý kapitán si do truhly uschoval i krabici s velmi drahými doutníky značky Karel I., nebo dvě lahve kvalitního rumu. Mimo jiné bedna obsahovala i peněženku s pěti říšskými markami, což byla tehdejší německá měna v letech 1924 až 1948.

V peněžence byla založená i červená kartička, kterou se němečtí vojáci v táborech identifikovali. V kapse zimního kabátu muž objevil i odznak s nápisem H. St. V. Insterburg 14.

Historikové doufají, že dle tohoto jména se jim podaří vypátrat rodinu vojáka a předat jí nalezené cennosti, které si německý kapitán ukryl v truhle hluboko po zem. V bedně dále Dmitrij objevil i pohlednici, která se nikdy nedostala k adresátovi a také vojenský diář.

Než historikové najdou rodinu bývalého německého důstojníka, bude vzácná uniforma vystavena v jednom z muzeí, které se zabývá tématem druhé světové války. A mladý nálezce Dmitrij bude na tento úžasný objev na své zahradě ještě dlouho vzpomínat.

Fotografie: Publika

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]