Blanche Monnier zažila tu nejhorší možnou krutost svých rodičů

Blanche Monnier je známou historickou postavou s krutým osudem. Byla více než 25 let vězněna svými rodiči. I po tolika letech doslova mrazí z toho, co tato dívka musela zažívat. Narodila se v polovině devatenáctého století do aristokratické rodiny. Tento původ naznačoval, že se bude mít dobře. To se ale nakonec nestalo.

Zakázaná láska

Stejně jako v mnoha jiných osudech, i tady hrála hlavní roli zakázaná láska. Blanche Monnier se špatně zamilovala. Do muže, který nepatřil k aristokracii a neměl žádný majetek. Ona ho bezmezně milovala, ale její rodiče byly proti. Matka jí několikrát nakázala, aby tohoto muže opustila. Když se tak nestalo, stihl dívku krutý trest.

Uvěznila ji v pokoji

Neuvěřitelné krutosti se na Blanche Monnier dopustila její matka. Aby jí zakázala se s mužem stýkat, uvěznila ji v malém a tmavém pokoji s miniaturními, vysoko umístěnými okny. Jako by se po dívce slehla zem. A to na velmi dlouhou dobu, jelikož matka ji zde uvěznila na dlouhých 25 let.

Během této doby neskutečně trpěla. Dostávala minimum jídla a vody, musela žít v místnosti která byla plná vlastního trusu. Bylo zde mnoho škůdců, švábů a další havěti. A to vše bylo spojeno s osamělostí. Po dlouhých 25 let.

Už nikdy nebyla v pořádku

Až díky anonymnímu udání se policie vydala na místo, kde měla být Blanche Monnier vězněna. Skutečně ji zde našli. Podle výpovědí vážila jenom asi 25 kilogramů, byla úplně nahá, pohublá, špinavá, vyhladovělá. Nebyl pohyb o tom, že je to Blanche Monnier. V tu dobu 50letá žena, která byla ihned odvezena k lékařům, se z tohoto nikdy nedostala. Nebyla zvyklá na jakékoliv ostatní lidi, na sociální interakce, ale ani na světlo, zvuky přírody a vůbec netušila, co se kolem ní děje. Takto dále trpěla dalších 12 let, kdy byla v psychiatrické léčebně.

Viníkem byla ustanovena její matka, která však ještě před započetím procesu zemřela, a dále také její bratr. Díky tomu, že právě on navedl policii na stopu, vzal soud v potaz polehčující okolnosti, a nakonec ho osvobodil.