Ženu rozčilovali řidiči, kteří nerespektovali omezení rychlosti. Vzala do ruky fén a rozhodla se jednat

Fotografie: Caters News Agency

V zahraničních médiích i na internetu se objevilo zvláštní video, které má dle hlavní aktérky hluboký smysl. Jean Brooksová chtěla svým jednáním upozornit na neúměrnou rychlost projíždějících vozů. A zřejmě se jí to podařilo.

K silnici se postavila s fénem

Když video shlédnete, budete zřejmě zprvu pobaveni. Skrývá se v něm však hluboký smysl. Jean žije v malém městě Hucknall již desítky let a obývá zde menší domek u frekventované silnice. Žena se tak každý den bojí o bezpečí svých bližních kvůli neúměrné rychlosti projíždějících vozů, proto se rozhodla pro malý experiment. Postavila se k vozovce s fénem.

 

 

Fotografie: Freepik

Ten měl simulovat jakýsi policejní měřič rychlosti. V momentu, kdy ji někteří řidiči spatřili, okamžitě začali zpomalovat. Jeden ze svědků dokonce tvrdí, že nikdy v okolí neviděl tolik aut se svítícími brzdovými světly.

Proč je rychlá jízda tak nebezpečná?

Rychlá a riskantní jízda jakýmkoliv vozem je nebezpečná nejen v malém anglickém městečku, ale také jinde na světě. Je to celosvětový problém, na který se snaží upozornit kromě Jean i jiní lidé.

V některých zemích jsou k vidění dokonce velmi autentické záběry z autonehod, které mají přimět řidiče zpomalit. I v tuzemsku běží jedna taková kampaň. Ta má jasný cíl, upozornit řidiče na nebezpečí, které je spojené s rychlou jízdou.

Fotografie: Freepik

Co je to defenzivní jízda a proč je důležitá?

Ve všech pádech se skloňuje i tzv. defenzivní jízda. Jedná se o způsob řízení, který je bezpečný a neohrožuje jak samotného řidiče, tak i ty kolem. V tomto ohledu existují jistá pravidla:

  • Při jízdě byste měli neustále sledovat silnici před sebou. Zapovězené je tedy telefonování bez handsfree i psaní SMS.
  • Mezi jednotlivými vozidly dodržujte předepsané rozestupy.
  • Snažte se jednotlivé dopravní situace předvídat, nikdy nevíte, kdy se ostražitost bude hodit.
  • Na změnu směru nebo jiné manévry za volantem upozorněte ostatní řidiče s dostatečným časovým předstihem.

Zdroj: DailyMail

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]