Nezištná pomoc stařence u přechodu. Její reakce přinesla řidiči nečekanou radost

Fotografie: Freepik

Říká se, že dnes je těžké najít ve světě nějakou nezištnou laskavost. Možná máte taky podobný pocit, když vidíte všechno, co se děje kolem vás. Nezištná pomoc je vzácná. Můžete mít také někdy pocit, že i vy sami byste měli na slušnost, zdvořilost a dobré vychování rezignovat, protože se stejně nikdy nedočkáte žádného vděku, a ještě ke všemu možná budete i za hlupáka.

Tento příběh vám ale má ukázat, že i malé projevy laskavosti a pozornosti mohou pro někoho být velmi důležité a že i vám se za ně může dostat náležité odměny.

Pomoc nezůstane bez odměny

Všichni dobře známe pravidla silničního provozu – pokud je u přechodu chodec, měli bychom v autě zastavit a nechat jej přejít. Otázkou ale je, kolik z nás to skutečně každodenně dělá, pokud zrovna spěcháme do práce, domů nebo na nákupy. Někdy raději bezohledně prosvištíme kolem a ani se neohlédneme. Tím spíše, pokud vidíme, že při kraji vozovky stojí starší člověk, kterému to bude nějakou chvíli trvat, než silnice přejde. Je jen málo tak laskavých lidí, kteří trpělivě zastaví a nebudou se nervózně mračit, aby si dotyčný pospíšil.

Stařenka na přechodu

Vyplatí se ale být ke starším lidem ohleduplní – mohou vám vaši laskavost vrátit tak, že vás to bude ještě chvíli hřát u srdce. Přesně to se stalo i tomuto řidiči. Na záznamu je dobře vidět, jak se blíží k přechodu a všimne si stařenky, která se rozhlíží a chystá se přejít. Již zdálky tedy brzdí, aby dal stařence najevo, že je možné přejít.

Fotografie: Pixabay

Paní je samozřejmě velmi opatrná, a tak na vozovku raději vkročí, až když vůz zastaví. Co jí síly stačí, snaží se rychle přejít na druhou stranu, aby provoz nezpomalovala. Co ale řidič rozhodně nečekal byl nečekaný projev díků, který mu stařenka věnovala.

Buďme laskaví

Právě když procházela přímo kolem jeho vozu, ohlédne se na řidiče a zamává mu a usměje se tak, že to rozhodně zahřeje u srdce. A pak už honem pospíchá, aby zbytečně nezdržovala.

Tento řidič určitě nic podobného nečekal, ale jisté je, že mu tenhle úsměv zlepšil den a ukázal mu, že má smysl být k lidem okolo sebe pozorný a laskavý.

Mnoho z nás se jistě do podobných situací dostává dennodenně. Je jen na nás, jak se rozhodneme – zda budeme chtít být milí, příjemní a ochotni pomoci, nebo se k lidem raději obrátíme zády, aby nás neobtěžovali. Je to naše volba, ale pokud zvolíme druhou variantu, možná se připravíme o tyto drobné zážitky, které vám mohou projasnit den a vrátit vám víru v lidskost.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]