Koupila si knížku z druhé ruky. To, co v ní našla po předchozím majiteli, jí změnilo život

Fotografie: JiriMatejicek / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Empatický příběh, který dokazuje, že na světě jsou ještě lidi, kteří myslí na druhé, zažila žena po koupi obyčejné knihy. Neuvěřitelné na tom je, že ji otevřela přesně v den, kdy potřebovala.

Od rána se jí nic nedařilo, celý den to vypadalo, jako že se proti ní všechno spiklo a tak se těšila, až se bude moci před celým světem zavřít doma. Tak by se dal popsat den, který mladá Ashley zažila. Na jeho konci se rozhodla, že si sedne do křesla a odpočine si při čtení knihy, kterou nedávno zakoupila. To ale ovšem ještě ani netušila, co na ni čeká.

Překvapení, které přišlo v pravou chvíli

Je jen málo věcí, které dokážou druhého člověka opravdu potěšit. Obvykle nás nejvíce překvapí to, že pro nás někdo udělá něco nečekaného a nic za to na oplátku nechce. To se totiž v dnešní době jen málokdy vidí, obzvláště pokud se ještě k tomu jedná o gesto od naprosto neznámého člověka. A právě na Ashley jedno takové překvapení čekalo.

V supermarketu si před nějakou dobou zakoupila knihu, která se soustředila na osobní růst a rozvoj. Bylo to proto, že právě ve svém životě neprocházela nejšťastnějším obdobím a tak se rozhodla přečíst si pár rad od odborníků a začít pracovat na změně. V onen osudný den ji právě tato kniha přišla vhod, není nic lepšího, než si po špatném dni přečíst několik povzbuzujících rad a zjistit, co by se dalo dělat jinak.

V knize našla mnohem více, než jen rady do života

Po náročném dni se tedy pohodlně usadila do křesla a rozhodla se, že si knihu přečte. Hned při jejím otevření ji ale čekalo překvapení, na které rozhodně nebyla předem připravená. Uvnitř knihy se totiž skrývala bankovka a u ní byl napsaný vzkaz. Ashley nemohla v první chvíli věřit vlastním očím. Rozhodla se tedy vzkaz přečíst.

Koupil skříň a našel v ní přes 3 miliony Kč. Nyní prozradil, kde přesně k ní přišel


Uvnitř knihy stálo: „Osobě, která si zakoupila tuto knihu: Měl jsem těžký den. Napadlo mě, že bych mohl někomu udělat radost malým dárkem. Za přiložené peníze si kupte kávu, koblihu nebo pleťovou masku. Udělejte dnes něco pro sebe. Jste úžasný a silný člověk, nezapomínejte na to. S láskou, Liso.“ Tento dojemný a povzbudivý vzkaz byl přesně to, co Ashley v ten den potřebovala.

Zdroj: Megasvet

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]