Obětí krádeže v Anglii se stala osmdesátiletá žena. S útočnicí se vypořádala skutečně odvážně

Fotografie: Pixabay

Tato osmdesátiletá žena se stala nechtěně hvězdou britských médií. Na pouličních kamerách byla totiž zaznamenána krádež, kterou na ní chtěla spáchat mladá těhotná žena. Vše se odehrálo v momentu, kdy dáma vybírala peníze z bankomatu. Následně na to se útočnice na svou oběť vrhla. Reakce paní v pokročilém věku všechny velmi překvapila.

Boj za tvrdě vydělané peníze

Příběh zaplaťpánbůh se šťastným koncem zveřejnil britský deník The Mirror. Osmdesátiletá žena si to jako každý běžný den zamířila k bankomatu, kde si chtěla vybrat hotovost.

Fotografie: Pixabay

Když v tom ji napadla výrazně mladší útočnice a chtěla ji okrást. Nejspíš si vybrala dámu v důchodovém věku záměrně. Předpokládala, že se bránit nebude. O to větší měla zřejmě šok, když se paní v letech ohnala a začala se bránit. Chytila útočnicí za vlasy a límec a křičela na ní, že jí peníze nenechá, jelikož na ně tvrdě dřela.

Útočnice utekla bez lupu

Mimořádná síla a odvaha osmdesátileté dámy překvapila celou řadu lidí na internetu. Málokdo v jejím věku by takový útok zvládnul ustát. Těhotná útočnice nakonec bez peněz utekla neznámo, kam a policie po ní stále pátrá. Předpokládá se, že by měla nyní být čerstvě matkou. Policisté také pracují s úvahou, že osmdesátiletou důchodkyni těhotná žena sledovala.

Zdravotní problémy a posttraumatická porucha

I když dáma v uctivém věku své peníze ochránila, incident se později neobešel bez zdravotních následků. Ženu museli převzít do péče po útoku záchranáři, jelikož měla potíže s dýcháním. Krátce na to pak musela být i hospitalizovaná pro rozvoj dvou infarktů, které přisuzuje nejspíš prožité traumatické události.

Odborníci tvrdí, že oběť krádeže může klidně trpět posttraumatickou poruchou, mezi jejíž typické příznaky patří srdeční problémy, agorafobie a záchvaty úzkosti. Nezbývá tedy nic jiného než doufat, že útočnici policie brzy vypátrá.

Osmdesátiletá dáma se snaží s pocity úzkosti vypořádat

Statečná žena, která ustála krádež u bankomatu, se jmenuje Doreen. Při rozhovoru s médii sdělila, že se cestování do centra od incidentu více obává. Stále pociťuje úzkosti, ale nepoddává se jim.

Snaží se s nimi bojovat, tak jak tehdy s onou podlou útočnicí. Je to zkrátka obdivuhodná dáma, která by hravě „strčila do kapsy“ i mladší ročníky. V tomto případě je věk skutečně jen číslem.