Učitelka vykázala dívku ze školy. Důvod, který ji k tomu vedl, je zarážející

Fotografie: Depositphotos

Sedmnáctiletá studentka byla učitelkou požádána, aby opustila prostory školy kvůli nevhodnému oblečení, jehož nošením prý porušila školní řád. Studentka pak fotku svého outfitu vyvěsila na sociálních sítích.

Karis je téměř dospělá studentka žijící v Britské Kolumbii v Kanadě, kde navštěvuje místní střední školu. Jednoho dne přišla do školy bílém roláku, přes který měla oblečené černé šaty na ramínka zdobené krajkou.

Fotografie: Freepik

Kvůli tomuto oblečení ji učitelka nechala předstoupit před třídu. Poté učitelka Karis oznámila, že její outfit je pro urážející, jelikož připomíná spodní prádlo a jeho vzhled je v rozporu se školním řádem, a následně poslala studentku domů.

Neočekávaná reakce

Karis přístup učitelky šokoval a když přišla domů, byla stále ještě zaskočená z toho, co se vlastně stalo. Nejdříve měla pocit, že se na místě zhroutí, pak se ale oklepala a rozhodla se, že se jen tak nedá.

Oblečení, které měla na sobě přece nebylo příliš vyzývavé, měla zahalená ramena a sukně od šatů byla dlouhá až po kolena. Proto se také vyfotila před zrcadlem a vyvěsila fotografii svých šatů s popisem celé situace na facebookový profil pořadu místní televizní stanice.

Fotografie: Freepik

Ohlasy diváků

Jak se ukázalo, většina uživatelů se postavila na stranu Karis. Její otec, který byl přesvědčený, že dcera neudělala nic špatného, a tak šel celou záležitost prodiskutovat s ředitelem školy. Ten otci vysvětlil, že Karisin oděv byl pro učitelku nepříjemný zejména kvůli jeho designu, tedy krajkovému lemování, které až příliš připomínalo spodní prádlo.

Na obranu učitelky ředitel rovněž podotkl, že má sice trochu staromódní názory, ale že jednala oprávněně, jelikož dle školního řádu nemá oblečení studentů pedagogy rozptylovat nebo pobuřovat. Ano otec, ani dcera se od školy omluvy nedočkaly, přestože podle všech osob, které se k vyvěšené fotografii vyjádřily, neměla škola důvod Karis potrestat.

Zdroj: UberAlles