Zatracení kvůli novému vztahu. Žena se musí vypořádat se složitou situací

Fotografie: Freepik

V oblasti romantických vztahů se nejde vyhnout zraněním. Každý rozchod, každá hádka a nedorozumění mohou způsobit bolest a zármutek. O to spíše je ale potřeba brát tyto vztahy vážně a snažit se vždy chovat s ohledem na druhé. Není však vždy snadné vyhnout se potížím.

Nový vztah, nepřijetí od blízkých

Tato žena se svěřila se svým příběhem, ve kterém se možná poznáte i vy sami. Není to totiž až tak výjimečná situace – přesto je obtížné ji správně přijmout a postavit se k ní. Co se vlastně stalo? Žena se svěřila, že svého současného přítele poznala v době, kdy již dva roky chodil s jinou dívkou. Začali si spolu milenecký poměr, ale postupem času se muž rozhodl, že mu nová partnerka vyhovuje více a miluje ji, a proto chtěl svou aktuální přítelkyni opustit.

Fotografie: Freepik

O několik dní později to skutečně udělal a svou přítelkyni opustil. Člověk by si mohl myslet, že zde problémy končí, ale pro autorku dopisu teprve začaly. Když se jejich blízcí dozvěděli o tom, k čemu došlo, označili ji za mrchu, která rozbíjí vztahy a otočili se k ní zády. Muže zase označili za nevěrníka, který si nezaslouží důvěru.

Od té doby, co je tato žena v tomto vztahu, je terčem pohrdání i nenávisti. Většina lidí to nedokáže pochopit a odmítá připustit, že se může stát, že se dva lidé rozejdou a najdou si pro sebe více vyhovujícího partnera. Žena nyní neví, jak se má dále chovat. Má své přátele ignorovat, nebo se je snažit získat zpět a situaci znovu a znovu vysvětlovat?

Fotografie: Freepik

Naučte se ignorovat úsudky ostatních

Je dobré uvědomit si, že nikdy nemůžeme potěšit každého a že projevy nenávisti se mohou objevit kdykoliv a kdekoliv. Před lidmi bychom se ale neměli chtít ospravedlňovat – každý si přeci může svůj život žít, jak se mu zachce. Jejich úsudek by pro nás neměl být klíčový.

Na druhou stranu je dobré usilovat o uvolnění atmosféry a o obnovení vztahů. Po čase se emoce vždy trochu uklidní a snad i její okolí bude víc připravené akceptovat její nový vztah i způsob, jakým vznikl.

Fotografie: Freepik

Jsou to skutečně přátelé?

Je potřeba zvážit také to, zda jsou takoví přátele skutečně lidmi, které chcete mít ve svém životě. Pokud vás takto snadno odsoudí, pak je na místě přehodnotit důvěru, kterou jste do nich vkládali. Pokud jde o přátele, kteří soudí bez platného důvodu, je třeba zpochybnit kvalitu jejich přátelství.

Někdy je potřeba odstranit ze svého života toxické vztahy a uvolnit tak místo pro jiné lidi, kteří vám budou více rozumět a podpoří vás, když to budete nejvíce potřebovat. Je nutné dát lidem okolo sebe jasně najevo, že vyžadujete respekt a úctu a že není možné, aby s vámi takto jednali. Koneckonců nespáchali jste žádný zločin, jen jste šli za hlasem svého srdce a snažíte se, aby to všichni okolo vás pochopili. Není třeba se jen dokola omlouvat.

Zdroj: Cosmopolitan

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]