Smutný osud manželského páru s Downovým syndromem dojme každého člověka se srdcem na správném místě

Fotografie: Maryanne Pilling

Hlavními aktéry tohoto dojemného příběhu jsou dva lidé, kteří se narodili s Downovým syndromem. To jim ovšem nebránilo v tom, aby spolu začali žít. Dva roky po seznámení se Tommy a Maryanne dokonce vzali. Jejich téměř třicetileté soužití však zakončila smutná událost.

Láska na první pohled

Tommy a Maryanne se poznali v roce 1990. Tehdy oba pracovali v anglickém Centru pro osoby se zdravotním postižením. Konkrétně působili v kuchyni jako pomocníci.

Mezi oběma lidmi přeskočila jiskra a zdá se, že to byla navzdory všemu láska na první pohled. Pár poznal skutečné city, kterým rozhodně Downův syndrom nebránil. Po dvouleté známosti Tommy svou partnerku požádal o ruku a posléze byla svatba.

Manželé dokonce vedli společně na Instagramu příběh s názvem maryanneandtom, kde mohla široká veřejnost jejich život ve fotografických střípcích sledovat. Uveřejnili zde rovněž svou svatební fotografii.

Smutný konec, který zavinila nemoc covid-19

Život zamilovaných lidí se odehrával celá léta v poklidu. Jenže před dvěma lety, v roce 2019 byla Tommymu diagnostikovaná demence. Soužití v tomto období bylo dle Maryanne problematické, protože její muž ji dlouho nepoznával. Ta největší rána však na oba ještě čekala.

Prvního prosince minulého roku totiž Tommy onemocněl covidem-19. Jeho stav se natolik zhoršil, že ho nakonec museli hospitalizovat s infekcí hrudníku. V nemocnici muž bojoval statečně několik dní. Nakonec ale svůj boj se zákeřnou nemocí prohrál a zesnul v 62 letech. Jeho milovnou Maryanne to zdrtilo. Po téměř třiceti letech společného života ji opustil manžel

Fotografie: Getty Images

Žena se ale snaží i přes své soužení žít dál se svou širší rodinou. Ta jí v těch nejtěžších chvílích velmi pomáhá. Maryanne věří, že jednou se snad zase s manželem setkají na onom světě. Jejich bezmezná láska a silný příběh vás vezmou za srdce.