Chlapec po dvanácti letech zvládl probuzení z kómatu a přinesl zajímavé poselství

O tomto stavu jste určitě už někdy slyšeli a jistě víte, že to není nic příjemného. A možná jste už slyšeli i o probuzení z kómatu. Těžko říct, zda pro toho, kdo v kómatu je, se jedná o příjemnou událost, ale pro jeho okolí to jistě příjemné není.

Není totiž jisté, kdy se probudí a zda se někdy vůbec probudí. Jsou případy, kdy lidé byli v kómatu několik let, a když se probudili, vše kolem nich už bylo úplně jinak. Svět se totiž vyvíjí stále dále, nicméně poslední zprávy ukazují, že i za oponou se dějí velmi zajímavé věci, mnohdy zajímavější a krásnější, než bychom si dokázali představit. S jedním takovým poselstvím přišel chlapec, který se po 12 letech z kómatu probudil.

Nemoc mu vzala všechnu sílu

V našem příběhu je hlavním hrdnou mladý Martin Pestorius, který se narodil na pobřeží Jihoafrické republiky v roce 1976. Osud k němu nebyl zrovna milostivý, protože ve věku 13 let onemocněl velmi podivnou nemocí, která mu vzala mnoho energie.

Po několika týdnech ztratil velké množství síly až do té míry, že přestal být schopen ovládat své tělo a začal neustále upadat do spánku. Nemoc na něj měla velmi silný vliv.

Rozlučte se s ním!

Jednoho dne se situace tak vyhrotila, že malý Martin upadl do dlouhého kómatu, resp. umělého spánku. Samozřejmě už v té době byl v nemocnici, kde o něj pečovali lékaři.

Ti mu také po vyšetřeních diagnostikovali tuberkulózu mozku, což je velmi vážné onemocnění s malou šancí na přežití. Lékaři nepředpokládali, že by se chlapec z umělého spánku probudil, a proto doporučili rodičům, aby se s ním rozloučili.

Probudil se v mladého muže

To se ovšem nevzdali a podobné řeči nechtěli poslouchat. Věřili, že se chlapec probudí. Vzali ho domů a každý den o něj pečovali. Martinovo vědomí se začalo probouzet, ale tělo stále spalo. Slyšel tak všechno, co se kolem něj děje. Bylo to pro něj velmi těžké, volal na rodiče, ale ti ho neslyšeli. Byl uvězněn ve svém těle. Naučil se komunikovat s okolím škubáním svalů a během spánku řešil matematické úlohy.

Uplynulo 12 let a chlapec se probudil. O rok později šel na vysokou školu a získal diplom. Dokonce vydal i knihu, kde popisuje, co během kómatu zažil. Nyní žije šťastný život a váží si každého okamžiku.