Pes zachránil život páníčkovi, ten dostal ve spánku infarkt. Opravdu hrdinský čin, který zaslouží obdiv

muž se mazlí se psem
Fotografie: Freepik

V mnoha případech se stává, že si lidé pořídí psa, u kterého časem objeví skvělé vlastnosti. Tento pes je projevil ve chvíli, kdy zachránil svému majiteli život, když měl infarkt.

Na zvířatech je skvělé to, že mají mnoho kladných vlastností a většinou mají na člověka velmi pozitivní vliv. Lidé se díky domácím mazlíčkům necítí, že jsou doma sami, a většinou je uklidňuje, když se jejich zvířátko přijde pomazlit, nebo se o něho mohou starat. U některých psů se však ukázalo, že navíc mohou velmi pomoci svým majitelům, pokud se dostanou do špatné zdravotní situace. Tento pes díky tomu zachránil život svému páníčkovi.

Psi bývají cvičení

V momentě, kdy si někdo domů pořídí malé štěně, může s ním po nějaké době začít chodit na cvičiště. Díky tomu člověk dokáže ze svého domácího mazlíčka vychovat poslušné zvíře, které ví, kde jsou jeho hranice, a poslouchá na určité povely. Někteří lidé se však snaží i o něco trochu jiného.

Zdravotní výpomoc pro handicapované

Někteří psi jsou velice dobře socializovaní a jsou vhodní k tomu, aby s nimi lidé cvičili i dále. Může tak dojít k tomu, že je pes vycvičen jako asistenční, a může tak pomáhat handicapovaným lidem. Nejčastěji se v běžném životě můžete setkat se slepeckým psem, který vodí svého majitele všude možně.

Dále jsou asistenční psi vhodní pro každého s handicapem, protože dokážou pomoci překonávat každodenní překážky. Místo osobního asistenta má tak doma člověk pejska, který je věrným přítelem. V dnešní době se tak můžete setkat s tím, že má asistenčního psa člověk na vozíčku, člověk, jenž má postižení sluchového aparátu, nebo dokonce člověk s autismem.

Muž měl doma svého psa

Tento muž měl doma pejska jménem Cheyenne a slušně si ho vychoval. Jednalo se o skvělého životního parťáka, od kterého pan Ken (56 let) moc dobře věděl, co má očekávat. Nestávaly se tak situace, kdy by Ken netušil, proč jeho pes něco dělá. Díky správné výchově se Cheyenne chová vždy slušně a svého pána respektuje. Jednoho dne se ale stalo něco divného.

Cheyenne probudil Kena

Během noci, kdy Ken spal, najednou ucítil velkou tlapu na svých zádech. Když se probral, aby se podíval, proč to pes udělal, otočil se na bok a v tu chvíli ucítil ostrou bolest na hrudi. Ken totiž dostal během spánku infarkt a Cheyenne ho naštěstí probudil. Ken zvládnul nasednout do auta a odjet na pohotovost. I když mu bolest ztěžovala dýchání, na pohotovost dojel a vše dopadlo dobře. Díky této zkušenosti bude nadosmrti vděčný svému psovi, který mu zachránil život.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*