Pes žil dlouhé měsíce se zaseknutou krabicí na hlavě. Ochránci zvířat ho společně zachránili

Fotografie: Depositphotos

Až bizarně působilo na místní toto stvoření, které se po ulicích pohybovalo s krabicí na hlavě. Nešťastnému psovi však nikdo nedokázal pomoci.

Web TheAnimalClub informoval o skutečně zvláštním případu psa, který se dlouhé měsíce pohyboval po ulicích s krabicí na hlavě. I když se místní mnohokrát snažili psovi pomoci, nikdy nenechal nikoho k sobě přiblížit. Nyní však nastal velký obrat. Ochránci zvířat měli štěstí a nebohého pejska se jim podařilo chytit. Podívejte se, jak to s ním dopadlo.

Vypadal prý trochu jako z hororu

„Vypadalo to jako něco z hororového filmu. Nevím, jak to popsat, bylo to opravdu zvláštní,“ líčil dle zmíněného webu místní obyvatel pohled na psa, který se ulicemi města Mobile v americké Alabamě takto toulal už několik měsíců. Zdálo se, že mu krabice nebrání v tom, aby se napil a nažral. Mnoho lidí se snažilo psa od krabice osvobodit, ale ten nikoho nenechal, aby se k němu přiblížil. Do akce se tak nakonec vložil hned celý záchranářský tým.

Martin Miller, jeden z ochránců zvířat, informoval na svých facebookových stránkách, že vytvořili rojnici, aby se jim podařilo psa odchytit. A ukázalo se, že byli ve správný čas na správném místě. Pes neměl mnoho prostoru k úniku, a tak se musel nechat polapit. Odměnou mu však bylo to, že se konečně zbavil zaseknuté krabice, která ho po tak dlouhou dobu omezovala.

Fenka byla nalezena pokrytá toxickou barvou. Silná bojovnice to nevzdala a konečně se dočkala

Dostal jméno Medvěd a už má rodinu

Ukázalo se však, že krabice byla ve skutečnosti horní část veřejného odpadkového koše. Zřejmě ve snaze dostat se k nějakým zbytkům do něj strčil hlavu. Jeho horní část pak zůstala na jeho hlavě zaklíněná. Osvobozený pejsek záchranářům opět utekl. Nakonec se ho však podařilo znovu chytit a odvézt do útulku. Zde byl prohlédnut veterinářem a dostal jméno Medvěd.

Prohlídka ukázala, že je to naprosto zdravý pes. Podstoupil ještě sérii vyšetření a testů, aby se potvrdilo, že je dobrým kandidátem k adopci. O několik dní později už o něj projevili zájem nový majitel. Po roce života s krabicí na hlavě si tak Medvěd bude moci užívat přístřeší a lásku své nové rodiny. Na SvětěKreativity se můžete také podívat na velkou proměnu zanedbaného a vyhublého psa. Na pokraji smrti se jej ujali ochránci zvířat.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]