Pes adoptoval osiřelé dvanáctidenní hříbě. Dojemné VIDEO vás chytí za srdce. Něco podobného by čekal jen málokdo

Fotografie: Depositphotos

Hříbě přišlo o svoji matku pouhých devět dní po svém narození. Dvanáctý den jeho života se však stalo něco neuvěřitelného – adoptoval ho pes jménem Zip.

Ztráta rodiče je velmi bolestná jak pro člověka, tak pro zvíře. Když přišlo teprve devítidenní hříbě o svoji matku, hluboce truchlilo. Celé týdny proleželo ve svém boxu a odmítalo vyjít ven. Společnost mu po celou dobu dělal starostlivý pes Zip, který ho svým způsobem adoptoval. Zip hříbě olizoval, pokládal si na něj tlapku či hlavu a někdy srdceryvně kňučel. Majitelka obou zvířat, Karla Swindle, nepochybuje o tom, že to byl Zip, který se zasadil o to, že z hříběte nakonec vyrostl spokojený mladý hřebec.

Pes podal hříběti pomocnou tlapku

I po dlouhých třech letech od doby, kdy se tento příběh udál, jsou na Karle Swindle znát hluboké emoce. Karla je majitelkou společnosti S & K Quarter Horses, která sídlí ve městě Fayette (Alabama, Spojené státy americké) a zabývá se chovem a prodejem koní. V roce 2019 zaplnila titulní stránky řady médií zpráva o jejím psovi Zipovi, který se ujal osiřelého několikadenního hříběte. Matka hříběte, dvaadvacetiletá klisna Sandy, musela být utracena kvůli rychle se zhoršujícímu zdravotnímu stavu.

Fotografie: Pixabay

Jejím skonem nejvíce trpělo právě její hříbě, které Karla pojmenovala Tye. To osiřelo ve věku pouhých devíti dní. V den, kdy za Sandy přijel veterinář, aby ji uspal, vycítil Zip, že je něco špatně. Ačkoliv to nikdy předtím neudělal, ten den se zdržoval v těsné blízkosti stájí. Poté, co klisna zemřela, vešel dovnitř a lehl si před box, v němž byl ustájený Tye. Pes takto strávil celou noc. Když druhý den přišla do stájí Karla a box otevřela, pes vyskočil a vběhl dovnitř.

Tam si lehl vedle hříběte, položil mu tlapu na hlavu a začal srdceryvně kňučet. Karla zprvu nechápala, co se děje, ale záhy jí došlo, že Zip truchlí společně s Tyem. Přestože hříbě přišlo o svoji matku, záhy získalo nejlepšího přítele a opatrovníka. Zip totiž Tye adoptoval jako své „štěně“. Každý den se o něj staral – lehal si vedle něj, olizoval ho či si pokládal hlavu na tu jeho. Jednoduše mu dával najevo svoji blízkost a soucit, který s ním cítil.

Hříbě vyrostlo ve šťastného a zdravého dospělého koně

Po dobu několika týdnů čekal Zip každé ráno na Karlu před stájemi, aby se mohl podívat za svým svěřencem. Vždy si lehl vedle něj a položil si svoji hlavu na tu jeho. Tento rituál se opakoval až do doby, kdy se Tyeovi udělalo lépe. Zip hříbě doprovázel na jeho cestě stát se sebevědomým a spokojeným dospělým koněm, za což mu Karla nikdy nepřestane být vděčná. Nyní jsou oba přátelé spokojení a na sobě nezávislí. Karla však věří, že mají jeden pro druhého ve svých srdcích zvláštní místo.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]