Pár se smál ženě s pěti dětmi ve frontě u kasy. Další žena z fronty se na to již nemohla dívat a rázně zakročila

Fotografie: Depositphotos

Lidé jsou někdy namyšlení a posmívají se ostatním, kteří si to opravdu nezaslouží. Někdy to jsou lidé, kteří udělali dobré skutky a jsou mnohem lepší než ti co se jim posmívají.

Lenka šla se svým synem, po dlouhém a náročném dni, na nákup do obchodu. Obchod byl přeplněný návštěvníky, mnoho lidí bylo naštvaných a děti už také dlouhé čekání nebavilo, tak křičely a pobíhaly po obchodě. Žena před ní byla už na pokraji sil, snažila se uklidnit svých pět dětí, které křičely a odmítaly jí poslouchat.

Fotografie: Pixabay

Bohatý pár ženu pomlouval

Ve frontě za sebou zaslechla pár, jak ženu pomlouvají. Když se otočila, viděla muže a ženu v luxusním oblečení, jak se ženě smějí. Jejich rozhovor na téma s kolika otci asi má tolik dětí, a proč je pořádně neoblékne, a proč vůbec má tolik dětí, když je absolutně nezvládá, Lenku rozčiloval.

Lenku pár velmi rozčiloval

Lenka měla ale jiné starosti, snažila se uklidnit svého tříletého syna, kterého čekání už také přestávalo bavit. Najednou uslyšela, jak se pár za ní vysmívá rozdílné barvě pleti dětí a matky. To jí samozřejmě rozčílilo ještě víc, ale dělala, že nic neslyší a věnovala se dál svému synovi.

Fotografie: Pixabay

Matka s pěti dětmi

Podívala se na matku s dětmi, jedno dítě mělo stejné vlasy jako ona a bylo oblečeno ve slušném teplém oblečení. Ostatní děti byly tmavší pleti a měly černé vlasy. Vypadaly smutně, měli slabé oblečení a na nohách sandály. Viděla, že žena kupovala teplé oblečení, chtěla uplatnit kupóny, ale nevěděla jak.

Výsměch kvůli kupónům

Bohatý pár se jí vysmíval a měl připomínky, že je aspoň vidět, kam jdou peníze z jejich daní. Lenka z toho byla velmi rozzuřená, šla za matkou dětí, aby se jí zeptala zda nepotřebuje pomoc. Řekla jí, že sama má devět dětí, dvě jsou její a zbylé s manželem adoptovali. Žena jí oznámila, že se právě stala jejich opatrovníkem a nikdy kupóny neměla. Děti se k nim nastěhovaly před třemi dny. Jídlo pro ně mají, ale potřebují i teplé oblečení. Lenka jí poradila, jak uplatnit kupóny a pochválila děti, že jsou krásné.

Co se stalo když žena opustila obchod

Poté co žena i s dětmi opustila obchod, vydala se Lenka za bohatým párem, který se ženě vysmíval a řekla jim, že ty děti o kterých mluvili nemůžou být u svých rodičů a pravděpodobně proto mají jen toto oblečení a ta žena jim poskytla domov, protože potřebovaly bezpečné místo, které předtím neměly. A ty kupóny, které platí z těch daní, jí pomáhají udržet si všechny ty děti a koupit jim vše potřebné. To co udělala ona, by na světě udělal jen málo kdo.

Prodavačka Lenku pochválila za její počin

Pár poté přešel na jinou pokladnu. Pokladní se na Lenku usmála a pochválila jí za to co udělala, že je sama svobodná matka a její gesto bylo opravdu krásné. Nakonec jí popřála krásny večer a Lenka se mohla vydat domů s tím, že udělala dobrý skutek pro někoho, kdo si to opravdu zasloužil.

Fotografie: Freepik

Někdy se člověk potká s nepochopením, ale každý by se měl starat sám o sebe, zejména v případech kdy neví, proč tomu tak je a co se vlastně stalo. Někteří lidé jsou opravdu zlí a posmívají se ostatním za to, za co někdy nemůžou.

Zdroj: Newsner