Pár našel opuštěné dítě v metru. Následný sled událostí jim změnil život

Fotografie: Freepik

V mnoha zemích není zatím ani legální, aby se dva lidé stejného pohlaví vzali. Jinde je legální, že mohou adoptovat dítě. Tento pár k dítěti přišel hodně netradičně. Našli totiž opuštěné dítě v metru.

Vypadalo to, že se z nich nikdy nestanou rodiče. A rozhodně nečekali, že jediná událost neruší jejich každodenní život. Kdo by si také pomyslel, že jednoho dne najde v metru opuštěné dítě? Danny Stewart a Pete Mercurio se stali dvěma otci Kevina, opuštěného dítěte z metra. Dvacet let poté se podělili o tom, co se ve skutečnosti stalo.

Fotografie: Freepik

Tento příběh se odvysílal na BBC News. Odráží neuvěřitelnou cestu dvou mužů, jejichž životy se změnily přes noc. Všechno to začalo o letním večeru, kdy se Danny měl přidat ke svému partnerovi na večeři. To, co se stalo, jim naprosto vyrazilo dech a změnilo je to do konce jejich životů. Stejně jako ostatní rodiče, i tito muži se velmi změnili ve chvíli, kdy se z nich stali otcové.

Opuštěné dítě v metru

Právě na cestě do bytu Petea Mercuria viděl Danny to, co jim změnilo osud. Když se právě chystal opustit metro, uviděl, co považoval za panenku zabalenou do deky. Pokračoval v cestě, ale znovu se tam podíval. Náhle si všiml, že se noha pohnula. Ve skutečnosti to byl malý chlapec zabalený ve velkém tmavém svetru. „Byl nahý a právě se zabalil do toho oděvu. Jeho pupeční šňůra byla stále částečně neporušená, takže jsem poznal, že je to novorozenec,“ říká Danny.

Fotografie: Freepik

Varoval úřady

Dannymu bylo v té době 34 let a okamžitě vběhl do telefonní budky, aby upozornil policii a poté se vrátil zpět k dítěti. „Jsem si jistý, že to trvalo jen pár minut, ale zdálo se, že čas zamrzl, zatímco moje srdce bušilo,“ pokračuje Danny. Říká, že se dokonce obával, že jeho volání bude přirovnáno k frašce a že policisté jeho příběhu neuvěřili. Tehdy se rozhodl zavolat Peteovi, aby mu řekl, co se stalo.

„Našel jsem dítě. Nemyslím si, že mi policie uvěřila, takže hned volám tobě“ řekl Danny svému partnerovi. Ten bez váhání šel na místo činu a dorazil právě ve chvíli, kdy policie brala dítě do nemocnice, aby zkontrolovali jeho zdravotní stav. Oba muži vydali svědectví a poté místo opustili. Pro většinu lidí by to tímto okamžikem skončilo a dál by se v případu neangažovali. Jen by mohli usínat s vědomím, že někomu zachránili život.

Fotografie: Freepik

Vytvořili si pouto s dítětem

Pete říká: „Pamatuji si, jak jsem se obrátil k Dannymu a řekl: „Víš, s tímto dítětem budeš po zbytek života ve spojení.“ A zdá se, že se to vyplnilo, protože po nějaké době, kdy se Danny obrátil k soudu, aby vypověděl o okolnostech tohoto případu, se ho soudce zeptal, zda by měl zájem o adopci tohoto dítěte.“ Pete v první chvíli nebyl nadšený, ale Dannymu se nakonec podařilo ho přemluvit, aby si tohoto malého chlapce vzali do své péče.

Chlapce pojmenovali Kevin a dali se do adopčního procesu. Dítě získali do své péče a stali se pyšnými otci. Dnes je Kevin 20letý mladý muž, který studuje na univerzitě. Jeho oblíbené předměty jsou informatika a matematika. Má přes 1,80 m vysoký a ještě vyšší než jeho dva otcové. Mezi jeho vášně patří hraní frisbee, běhání maratonů a tanec s Národním tanečním institutem v New Yorku.

Zdroj: BBC

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]