Svobodný gay adoptoval dívku s Downovým syndromem, kterou nikdo nechtěl. Jejich společná cesta životem je ukázkou neskutečné lásky

Fotografie: Depositphotos

Malou holčičku s Downovým syndromem opustila její matka a odmítlo ji i 20 potenciálních adoptivních rodin. Pak ale přišel zázrak v podobě 41letého gaye.

Dojemný příběh adopce malé Alby se stal na internetu populárním hned z několika důvodů. Jedním z důležitějších faktorů může být skutečnost, že sociální služby jen zřídka přiznávají právo na adopci svobodnému homosexuálnímu muži. Nicméně v případě 41letého muže byla učiněna výjimka, ze které máme velkou radost. Adopce je gesto určité lásky, a určitě není snadné se na ni připravit. Nejčastěji děti adoptují neplodné páry. V případě tohoto muže šlo ale o celoživotní přání.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Luca Trapanese (@trapaluca)

Dala smysl jeho životu

Ital Luca Trapanese vydal knihu, v níž se svěřuje se svým příběhem. Vypráví, jak se stal otcem Alby, dívky s Downovým syndromem. V rozhlasovém rozhovoru vysvětlil, že jeho případ je jedinečný, protože „boří stereotypy o otcovství, náboženství a rodině“. V Itálii je pro homosexuály a svobodné lidi velmi obtížné stát se adoptivními rodiči.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Luca Trapanese (@trapaluca)

Bylo mu řečeno, že pokud mu bude dovoleno adoptovat dítě, bude nemocné. Bude mít vážné postižení nebo problémy s chováním. Luca proti tomu nic nenamítal. Adoptoval Albu v roce 2017, když jí bylo pouhých 13 dní. Za tu dobu ji už stihlo odmítnout 20 rodin kvůli jejímu zdravotnímu stavu. „Alba mi do života přinesla pocit štěstí a naplnění. Jsem hrdý na to, že jsem její otec,” říká Luka.

Má zkušenosti s pomocí ostatním

Před adopcí Luka pracoval v mnoha pečovatelských centrech pro lidi se speciálními potřebami. Vždycky chtěl být otcem. Touha pomáhat druhým se v něm zrodila, když mu bylo 14 let. Bylo to poté, co přišel o nejlepšího přítele, který onemocněl rakovinou. Pracoval také jako dobrovolník v různých organizacích spojených s katolickou církví. Často pomáhal lidem v kritickém stavu nebo s postižením. Právě díky této zkušenosti mohl adoptovat postiženou dívku.

Lucovi v adopci nezabránila ani skutečnost, že neměl partnera. Díky o vytrvalosti má nyní Alba šťastný domov a milujícího tatínka. Luca Albu popisuje jako tvrdohlavé dítě. Ráda si hraje, tančí a užívá si společnosti ostatních. Když si Albu vyzvedával, bylo to poprvé, co držel novorozence v náručí. Předtím se toho vždycky bál, ale jakmile si ji vzal poprvé, cítil se připravený stát se jejím otcem. Byl ohromen radostí. Okamžitě cítil, že je to jeho dcera.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Luca Trapanese (@trapaluca)

O několik let později se příběh krásného vztahu Luky a Alby stal virálním na internetu. Jejich osudy a každodenní život však mohou fanoušci i nadále sledovat na Lucově instagramovém účtu @trapaluca, který sleduje více než 320 000 lidí. Dcera a táta spolu rádi tráví volný čas a jejich dny jsou plné zábavy. Je radost sledovat jejich krásný vztah. Milují pobyt v přírodě a výlety po Itálii. Rádi také malují, setkávají se s přáteli a užívají si vzájemné společnosti.

Zdroj: Daily Mail